mehmet_ertas_insaat
Manşet Siyaset

PARTİSİNİ DE PARAMPARÇA ETTİ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz siyasi çöküşünü partisine de yansıtarak hem kendisini hem de partisini paramparça etti.

PARTİSİNİ DE PARAMPARÇA ETTİ
kafkas_reklam yeliz

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz siyasi çöküşünü partisine de yansıtarak hem kendisini hem de partisini paramparça etti.

Ezberbozan Medya web sitesinde herkese açık yayınlanmakta olan ankette şu ana kadar kullanılan oylar sonrasında ortaya çıkan tablo, AK Parti’nin Balıkesir’de pozisyonu için ciddi endişe verici hal aldı.

ANKETE KATILAnkette 8 başlıkta soru soruldu. Alınan sonuçlar Yücel Yılmaz’ın siyasal anlamda tükendiğini gösterirken bunun yansıması olarak da partisine ciddi zarar verdiğini göstermekte.

Bir sonraki seçimde bu sonuçlar sonrasında AK Parti Genel Merkezinin Yücel Yılmaz’ı aday bile göstermeyeceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Kripto fetö hesabı cemile sevinç sayfasının kimler tarafından kullanıldığı konusunun büyükşehir üzerine yapışması ve şu ana kadar büyükşehir belediye başkanının Özgür Yılmaz’ın yaptığı deşifreyi yalanlayamamış olması, şehirde kendisine muhalif gerçekleri haykıran gazetecilerin birer birer saldırılara uğruyor olması, hatta geçtiğimiz gün Levent Özenç isimli gazetecinin evine dayananların büyükşehirde konumları olan isimlerle anılıyor olması, Yücel Yılmaz’ın kötü gidişatını daha hızlandıracaktır.

AK Parti Genel Merkezinin bu kötü gidişata hala müdahale edememiş olması da genel merkezin Balıkesir’i gözden çıkaracağını göstermekte.

İlk seçimde AK Parti’nin Balıkesir’de 2 vekil ancak çıkarabileceği 3 vekilin AK Parti için büyük başarı olarak kabul görmesi yönünde görüşlerin sosyal medyada alenen yapılıyor olması, tüm bunların yaşanmasına sebep olarak da Yücel Yılmaz ve yardımcısı Yasin Sagay’ın gösteriliyor olması dikkatlerden kaçmamakta.

Daha evvelsi gün Balıkesir Posta Gazetesinde büyükşehir belediyesinin daire müdürleri manşetleri süslemeye başlamış bulunmakta. Şehrin basın emekçilerininde bugün yarın sergilenen bu tavra karşı duruş göstermeye başlayacağı yönünde bilgiler gelmekte. Besleme basın olarak tanımlanan, büyükşehir belediyesinin yarattığı havuzdan beslenen 3-5 besleme kalemşör ile bu işlerin kurtarılamayacağını Yücel Yılmaz da anlayacak ancak hem kendisi hem de AK Parti son derece kötü bir hezimet yaşamak zorunda kalacak.

AK Parti Genel Merkezinin bu süreci durdurmak için girişimde bile bulunmuyor olması da aslında manidar bir durum olarak kamuoyunda değerlendirilmekte.

AK Parti’nin il milletvekillerinin hakkında itibarsızlaştırma haberlerine imza atan Gazi Baran’ın mensubu olduğu medya grubunun büyükşehir belediyesine manşetler sonrasında faturalar kesiyor olması, faturalar karşılığında yüklü paraların ödenmiş olması, dolayısı ile AK Parti’nin milletvekillerinin yine AK Partili büyükşehir belediyesinin finansmanıyla itibarsızlaştırılıyor olması, kamuoyunca da net bir şekilde anlaşılmıştı. Sosyal medyada AK Parti tabanının sesini yükseltmeye de devam ettiği bilinmekte.

İşte anket sonuçları;

SAYFA-1-2

1A

2A

SAYFA-3-4-5

3A

4A

5A

SAYFA-6-7-8

6A

7A

8A

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL