mehmet_ertas_insaat
Yaşam

ROMAN VATANDAŞLARIMIZA SÖZÜMÜZ VAR

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN GÖMEÇ’TE ROMANLARLA BULUŞTU
ROMAN VATANDAŞLARIMIZA SÖZÜMÜZ VAR
SORUNLARINI BİLİYORUZ, BİZ ÇÖZECEĞİZ

ROMAN VATANDAŞLARIMIZA SÖZÜMÜZ VAR
kafkas_reklam yeliz

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN GÖMEÇ’TE ROMANLARLA BULUŞTU
ROMAN VATANDAŞLARIMIZA SÖZÜMÜZ VAR
SORUNLARINI BİLİYORUZ, BİZ ÇÖZECEĞİZ

GÖMEÇ ROMAN ÇALIŞTAYI 2
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Balıkesir Gömeç’te Romanlarla buluştu ve CHP’nin Roman vatandaşlara eğitim, sağlık, istihdam, barınma, sosyal yardım ve hizmet erişim ve ayrımcılık konularında yaşadıkları sorunlara yönelik çözüm önerilerini anlattı.

Ahmet Akın, “Romanlara Yönelik Eylem Planı’nın hayata geçirilmesi için yerel yönetimlerimize talimat verdik. Belediyelerimizin Romanlara Yönelik Eylem Planı hedeflerini stratejik planlarına entegre etmeleri önceliğimizdir” dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Gömeç Roman Dernekleri Başkanlığının düzenlediği Bölgesel Roman Buluşması Çalıştayı’na katıldı. Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı CHP’nin İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi’nin 11inci maddesinin Roman vatandaşlara insan onuruna yakışan hak temelli bir sosyal devlet vaat ettiğini hatırlattı. CHP’li Ahmet Akın, CHP iktidarında yoksulluk sınırının altında kalan Roman ailelerine dağıtılacak kartlara her ay nakit olarak Aile Gelir Desteği yatırılacağını söyledi. Ahmet Akın, CHP’nin Romanlara Yönelik Eylem Planı hakkında şu bilgileri verdi.

GÖMEÇ ROMAN ÇALIŞTAYI
“Aile Destekleri Sigortası kapsamında yoksul Roman ailelerine verilecek aylık Aile Gelir Desteği, doğrudan kadınların hesabına yatırılacak. Roman kadınlara yönelik istihdam garantili meslek edindirme politikaları geliştirilecek. Roman çocukların eğitime erişimi ve eğitimden kopuşların önüne geçebilmek için özel politikalar hayata geçirilecek. Romanlara Yönelik Eylem Planı’nda vaat ettiğimiz gibi, kentin içinde olan ama bir o kadar da dışında kalan, görünmez duvarlarla çevrili bu mahallelerin diğer kent dinamikleri ile buluşmasını sağlamaya yönelik etkinliklerimize devam edeceğiz. Genel iktidarımızda da toplumsal bütünleşme adımlarımızı sürdüreceğiz.”

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL