mehmet_ertas_insaat
Siyaset Yaşam

Türkiye’de ilk kez bir müftü intihar etti

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı: “Diyanet Kaynayan Kazan” iddiası araştırılıyor mu?

kafkas_reklam yeliz

“Diyanet Kaynayan Kazan” İddiası Araştırılıyor mu?

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı: “Diyanet Kaynayan Kazan” iddiası araştırılıyor mu?

İntihar Eden Müftü neden görevine iade edilmedi?

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, Balıkesir İl Müftülüğünde Vaiz olarak görev yapan beş çocuk babası Müftü Mehmet Deniz’in intihar etmesini meclis gündemine taşıdı. Serkan Sarı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a “Diyanet Kaynayan Kazan” iddiasının araştırılıp araştırılmadığını sordu.

Cumhuriyet Halk Partili Serkan Sarı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına verdiği soru önergesinde Müftü Mehmet Deniz’in intiharını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a şu soruları yöneltti:

“Diyanet İşleri Başkanlığının Mehmet Deniz hakkında kınama cezasını ve müftülükten atılma kararını Balıkesir İdare Mahkemesi bozarak göreve iade kararı verdiği halde Diyanet İşleri Başkanlığı bu kararı neden işleme koymamıştır?

Basına yansıyan “Şu anda Diyanet kaynayan kazan. Tüm teşkilat ayakta. Birileri artık Diyanet’ten gitmeli. Diyanet’te bir şeyler değişmeli. Çok büyük bir etki yaptı bu intihar olayı. Ali Erbaş ve yöneticiler sabahlara kadar uyuyamadı. Türkiye’de ilk kez bir müftü intihar etti’ İddialarıyla İlgili Diyanet İşleri Başkanlığı’nda inceleme ya da soruşturma yapılmakta mıdır? “Diyanet Kaynayan Kazan” iddiası araştırılmakta mıdır?

Merhum Mehmet Deniz’in intihar etmesine direkt ya da dolaylı olarak neden olan kişi yada kişilerin var olup olmadığı, bu kişiler hakkındaki iddialar araştırılıyor mu?”

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL