mehmet_ertas_insaat
Yaşam

ÜÇ VİZYON PROJE AYVALIK’A DEĞER KATACAK

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Balıkesir merkez ve ilçelerde projeleri takip etmeye, vatandaşlara bilgi vermeye devam ediyor.

ÜÇ VİZYON PROJE AYVALIK’A DEĞER KATACAK
kafkas_reklam yeliz

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Balıkesir merkez ve ilçelerde projeleri takip etmeye, vatandaşlara bilgi vermeye devam ediyor.

Ayvalık ilçesiyle ilgili önemli konuları kamuoyuyla paylaşan Milletvekili Mustafa Canbey vizyon projelerin detaylarını açıkladı.

“Ayvalık üç vizyon projeyle dikkat çekecek.” diyen Mustafa Canbey, “Balıkesir’imizin en önemli ilçelerinden biri olan Ayvalık’ımızın tarihi binalarını restore ederek kentin mimarisine uygun bir şekilde şehrin yaşamına katıyoruz.” dedi.

image_6483441_3

Kız Meslek Lisesi’nde Restorasyon Başladı
İlçede yürütülen projelerle ilgili detaylar veren Canbey, “Daha önce Ayvalık Kız Meslek Lisesi, Özel İdare Binası ve İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak kullanılan binalar komple restore edilerek Kültür Merkezi’ne dönüştürülüyor. Aynı zamanda içerisinde bulunan Milli Eğitim ve Nüfus Müdürlüğü binaları da yıkılarak bahçeye katılacak. Gençler için dijital kütüphane, kitap okuma ve sohbet alanlarının olacağı Kültür Merkezi gençlere muhteşem bir imkan sunacak. Gençler ücretsiz internet kullanabilecek ve çay kahve eşliğinde sohbet edecek.” dedi.

image_6483441_1

Türkiye’nin İlk Ahşap Teknesi Ayvalık’ta Üretiliyor
Ayvalık olarak Türkiye’nin ilk ahşap teknesini inşaa etmenin gururunu yaşadıklarını söyleyen Canbey, “Ayvalık Pakmaya Kenan Kaptan Meslek Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri önemli bir başarıya imza atıyor. Türkiye’nin ilk ahşap teknesini inşaa eden öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum. Bakanlığımızın desteğiyle Türkiye’nin en büyük tekne imalat atölyesinin içinde bulunduğu meslek atölyesini kurmanın gururunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

image_6487327_3

Uygulama Oteli’nin Yanı Halk Plajı Oluyor
Ayvalık’a yakışacak bir halk plajı müjdesi de veren Milletvekili Canbey, “Cunda Uygulama Oteli’nin hemen yakınında, eski MTA kampı olarak bilinen alanı vatandaşlarımızın ücretsiz olarak kullanacağı halk plajına dönüştürülüyoruz. Büyük emeklerle yapılan yatırım sonrasında içerisinde halk plajı, spor alanları, günü birlik yaşam alanlarının olacağı vizyon proje ile Ayvalık’ın hem doğal yapısı korunuyor, hem de halkımıza ücretsiz kullanacağı halka açık plaj düzenlenmesini kentimize katıyoruz.” dedi.

image_6487327

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL