mehmet_ertas_insaat
Siyaset

YÜCEL YILMAZ TEHDİT Mİ EDİLDİ?

CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ SERKAN SARI: AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI YÜCEL YILMAZ TEHDİTLE KONSER İPTAL ETTİ

YÜCEL YILMAZ TEHDİT Mİ EDİLDİ?
kafkas_reklam yeliz

CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ SERKAN SARI: AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI YÜCEL YILMAZ TEHDİTLE KONSER İPTAL ETTİ

TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİ MAAŞ ARTIŞLARI VERGİ ZAMLARI VE MUTFAKTAKİ YANGINDIR

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, “Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, tehdit edilmiştir ve bu tehdidin karşılığı olarak da konseri iptal etmiştir” dedi

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Hande Yener’in Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde Aromaterapi Festivali kapsamındaki konserinin iptal edilmesine tepki gösterdi. “Kutuplaştırmanın, ayrıştırmanın, ötekileştirmenin geldiği noktanın son örneği Kuvayı Milliye’nin başkenti Balıkesirimiz’de üzülerek gördük.” diyen CHP’li Sarı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın açıklayacağı hiçbir gerekçenin çağdaş Balıkesir’in ve Balıkesirlilerin kabul edebileceği bir açıklama olamayacağını savundu. Serkan Sarı, şöyle konuştu:

“Balıkesir’de Haziran ayında Kazdağı Ekoloji Festivali (Ekofest)’in önce Edremit’te sonra da Bayramiç yapılamasının yasaklanması ile başlayan süreç birkaç sivil toplum kuruluşundan oluşan Balıkesir Sivil Toplum Platformu’nun yayımladığı bir bildiriyle adım adım daha da ileriye gitti. Farklılıklarımıza rağmen bir arada yaşamaya ve birbirine saygısı duymaya tahammülü olmayan bu anlayışın hedef gösterdiği konser ve festivaller şimdi bir bir iptal ediliyor. Baskılara boyun eğerek bu hafta sonu Burhaniye Aromaterapi Festivali kapsamındaki Sanatçı Hande Yener’in konserini iptal eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın açıklayacağı hiçbir gerekçe çağdaş Balıkesir’in ve Balıkesirlilerin kabul edebileceği bir açıklama olamaz.

“AKP’Lİ BAŞKAN YILMAZ TEHDİT EDİLDİ”

Serkan Sarı şöyle devam etti:

“Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, tehdit edilmiştir ve bu tehdidin karşılığı olarak da konseri iptal etmiştir. Toplumun küçük bir kısmını temsil eden bu platform, ayrıştıran, ötekileştiren ve kutuplaştıran, yaşam tarzına müdahale eden gerekçelerle bildiri yayımlayarak şehrimizdeki çağdaş festivallerin yasaklanmasını istemesi ve bu talepler karşısında bir belediye başkanın baskılardan korkarak ve gelecek kaygısıyla her yerde ilan etmiş olduğu programı iptal etmesi kabul edilemez.”

CHP’li Serkan Sarı, festival, konser, etkinlik iptali isteyen platformun gerekçelerinin trajikomik olduğunu belirterek, “ülkemizin ekonomik zorluklarla mücadele ettiği bu zorlu günleri” gerekçe gösterilerek faaliyetlere son verilmesini istenmiş olmasıdır. Soruyoruz; bu anlayış deprem acısını ve ekonominin kangrenleşmiş sorunlarını gerekçe gösterip gençlerimizin ve halkımızın yaşam şekline müdahale ederek, “haremlik selamlık” etkinlikler talep ederken ne düşünüyor olabilirler?  AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  “Türkiye Yüzyılı” diye ortaya attığı vizyona; festivallerin, konserlerin, etkinliklerin yasaklanması ile mi ulaşılacaktır? Ekonomideki yakıcı sorunların nedeni festivaller midir, konserler midir yoksa AKP iktidarının sığ ekonomi politikaları mıdır? Bu talepleri; toplumsal huzur, barış, birlikte ve kardeşçe yaşama ideallerimiz bağlamında samimi bulmuyorum.  Festivalleri, konserleri ve benzeri etkinlikleri iptal ederek ne ekonomik sorunlarla, ne de madde bağımlılığı ile mücadele edebiliriz. Uyuşturucu baronları ile mücadele edemeyenler, sokaklardaki torbacıları durduramayanlar sorunun kaynağını festivaller olarak göstererek sorumluluklarından kurtulabileceklerini mi düşünüyorlar?” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİ MUTFAKTAKİ YANGIN VE AKP’NİN ACI REÇETESİDİR”

Yapılan bu tarz olaylarla Türkiye’nin gündeminin değiştirilmek istendiğine dikkat çeken CHP’li Serkan Sarı, “Ekonomideki garabetin, mutfaktaki yangının, hayat pahalılığının, zamların, artan vergilerin yarattığı yıkım ortada dururken ‘yasaklar gündemi’ yaratıp bunu üzerinden tartışma gündemi oluşturup dikkatleri başka yöne çekmeye çalışılmaktadır. Türkiye’nin esas gündemi; asgari ücretlinin, memurun, emeklinin, tüm çalışanların cebine girmeden eriyen maaş artışlarıdır. Cumhurbaşkanı kararıyla, bir gecede harçlara ve KDV oranlarına insafsızca zamlar yapıldı. Kötü ekonomi yönetimin yarattığı enflasyonist ortam iğneden ipliğe her şeye ZAM yağmuruna dönüştü. Gün geçmiyor ki yeni bir zam haberi ile uyanmayalım. Bir gecede KDV oranları arttırıldı, ÖTV’nin de 6 ayda bir arttırılması otomatiğe bağlandı. Cumhurbaşkanına, ÖTV’yi olağanüstü artırma yetkisi getiriyorlar. 2003 yılında Anayasa mahkemesinin bu konuda bir kararı olmasına rağmen Motorlu Taşıtlar Vergisi bu yıl vatandaşlardan hukuksuz olarak bir kez daha alınacak. Çarşı, pazar ve marketler de hummalı bir etiket değiştirme furyası yaşanıyor. Hayatın nasıl pahalı olduğunu anlatmaya çalışan gençlere ‘Çıkar telefonunu’ diyerek tavır koyan AKP iktidarının destekçileri bile cep telefonlarına getirilen vergiler karşısında şaşkın. Bu iktidar harç değil, haraç alan bir iktidardır. Bu iktidar Deli Dumrul’u bile kıskandıran bir iktidardır. Bu iktidar elini vatandaşın cebinden çıkarmayan, şatafatın ve israfın iktidarıdır. Acı reçete ne yazık ki düşük ve sabit gelirlilerin sırtına yüklenmiştir.” diye konuştu.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL