mehmet_ertas_insaat
Dünya Güncel

ABD SİHALARI BAKIN NEREDEN ÇIKTI?

Rusya Devlet Başkanı Putin Karadeniz’de uçan uçaklarımızdan atacağımız füzeler Akdeniz’dekileri vurur demişti. Ancak ABD sihaları bakın nereden çıktı?

kafkas_reklam yeliz

Rusya Devlet Başkanı Putin Karadeniz’de uçan uçaklarımızdan atacağımız füzeler Akdeniz’dekileri vurur demişti. Ancak ABD sihaları bakın nereden çıktı?

C1

ABD sihaları Karadeniz’de cirit atıyor. İsrail’in Gazze’ye başlattığı saldırılar sonrasında ABD’nin her şekilde destek olacağını açıklaması, 2 uçak gemisini Akdeniz’de konuşlandırması, NATO ülkesi olarak geçmeleri yüzünden ABD ve İngiltere’ye ait savaş ve askeri kargo ile havada yakıt ikmal uçaklarının bölgede sürekli faaliyet göstermesi, Güney Kıbrıs kesimindeki İngiliz üslerindeki aşırı askeri hareketlilik, Limasol havaalanınındaki faaliyetler, Larnaka’daki Agriniti İngiliz üssündeki askeri hareketlilik ve en sonunda Karadeniz’de bile ABD sihalarının saatler süren faaliyetleri dikkatimizden kaçmadı. 30 Ekim günü gerçekleşen uçuşu an ve an takip ettik. Sihanın uçuş sonunda Türk Hava Sahasına yönelmesi sonrasında sinyali kapatarak uçuş takip uygulamasında görünmez olması manidar durum.

C2

Rusya Devlet Başkanı Putin ABD sihasının Karadeniz faaliyetinden haberdar mı acaba? Rus hava kuvvetleri ABD sihasına karşı herhangi bir önleme faaliyeti gösterebildi mi? Birileri Putin’e söylesin; amerikan sihaları cirit atıyor Karadeniz’de. Karadeniz’den Akdeniz’e meydan okumak kolay ama Karadeniz’de meydan okudukları Kafasına göre uçuyorsa düşünmesi gereken çok şey var demektir.

C3

C5 Rq 4b Global Hawk Removebg PreviewUygulama ile tespit ettiğimiz ABD sihası Amerikan hava kuvvetlerine ait Northrop Grumman yapımı RQ-4B Global Hawk tipi bir siha. Türünün en gelişmiş savaş makinelerinden biri.

C4

Ve tarih tekerrürden ibarettir sözü ile dikkat edilmesi gereken noktayı belirteyim. Vaktiyle 2 Alman gemisi Karadeniz’e Osmanlı Bayrağı çekerek girmiş ve Rus limanlarına saldırarak Osmanlı İmparatorluğunu savaşa sokmuştu. Hani diyorum ki; Suriye’de terör örgütlerine binlerce tır silah indirip alenen destekleyen sözde NATO mütteğimiz ABD, yarın bu sihalardan ateşleyeceği 3-5 füze ile tarihi yeniden tekerrür ettirir mi?

C7

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL