mehmet_ertas_insaat
Sağlık Yaşam

BURHANİYE BELEDİYESİ ATIK YAĞLARI TOPLAMAK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Burhaniye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ilçede yaptığı çalışmalarla atık yağ toplama kampanyası düzenleyerek sokak hayvanlarına destek oluyor.

kafkas_reklam yeliz

Burhaniye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ilçede yaptığı çalışmalarla atık yağ toplama kampanyası düzenleyerek sokak hayvanlarına destek oluyor.

İşyerleri ve konutlarda kullanılmış  atık yağlarının geri dönüşümü için düğmeye basan Burhaniye Belediyesi, deniz ve çevre kirliğinin önüne geçmek için başlattığı kampanya ile atık yağların toplanmasını sağlıyor. Toplanan atık yağlar geri dönüşüm firmalarına gönderilerek sokak hayvanlarına mama olarak kazandırılıyor.

BURHANİYE BELEDİYESİ ATIK YAĞLARI TOPLAMAK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI (2)

Kullanılan atık yağların lavabo ve giderlere dökülmesi sonucu atık su borularının ve kanalizasyonların tıkanmasının yanı sıra, arıtma tesislerinin de veriminin düşmesini önlemek adına yapılan çalışmalar kapsamında geri dönüşüm varilleri oluşturan Belediye işletme ve muhtarlıklara bu varillerden dağıttı.

BURHANİYE BELEDİYESİ ATIK YAĞLARI TOPLAMAK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI (3)

Kampanyanın öncüsü Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “ Yeraltı ve yer üstü sularının kirlenmesini önlemek amacıyla ilçemiz genelinde çevreye karşı duyarlı projelerimiz devam ediyor.

BURHANİYE BELEDİYESİ ATIK YAĞLARI TOPLAMAK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI (4)

Atık yağların geri dönüşümü için başlattığımız projemizle sokaklarda yaşayan hayvanlarımızın da mama ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

BURHANİYE BELEDİYESİ ATIK YAĞLARI TOPLAMAK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI (5)

Vatandaşlarımızdan atık yağlar konusunda duyarlılık bekliyor ve muhtarlıklara bırakılan varillerimize atık yağlarını bırakmalarını rica ediyoruz.

El birliği ile çevreye olan duyarlılığımızla geleceğimiz için güzel bir çevre bırakabileceğimizi ümit ediyorum” dedi.

Bookmark and Share
YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL