mehmet_ertas_insaat
Ekonomi Siyaset

DEVA, ÇALIŞMALARINA BALYA VE İVRİNDİ’DEN DEVAM ETTİ

Geçtiğimiz günlerde Kepsut Merkezde saha ziyaretlerini başlatan Kemal Aydemir ve DEVA Partisi dün de Balya ve İvrindi’de vatandaşlarla bir araya geldi.

DEVA, ÇALIŞMALARINA BALYA VE İVRİNDİ’DEN DEVAM ETTİ
kafkas_reklam yeliz

DEVA, ÇALIŞMALARINA BALYA VE İVRİNDİ’DEN DEVAM ETTİ

Geçtiğimiz günlerde Kepsut Merkezde saha ziyaretlerini başlatan Kemal Aydemir ve DEVA Partisi dün de Balya ve İvrindi’de vatandaşlarla bir araya geldi.

1

İl Başkanı Kemal Aydemir, Balya İlçe Başkanı Mesut Ünal, İl ve İlçe Yöneticileri ile Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga’yı ziyaret ettiler. Ziyaretin ana gündemi olası bir erken seçim ve 6’lı masanın seçim stratejileriydi. Hükümetin artık son zamanlarını yaşadığının altının çizildiği görüşmede, Türkiye’nin hak ettiği refahın adresinin muhalefet partilerinden geçtiği vurgusu yapıldı.

2

Heyet, daha sonra ilçe Ziraat Odası Başkanı Mustafa Fındık’ı ziyaret ettiler. Tarımın ve Hayvancılığın başkenti Balıkesir’de bile tehlike çanlarının çaldığı bugünlerde ülkemizde artık değişimin şart olduğunu dile getiren taraflar, bu işi layığı ile yapacak kadroların DEVA Partisi bünyesinde bulunduğunu bir kere daha tasdik etmiş oldular.

3

DEVA Partililer daha sonra Pazar ve Çarşı esnafı ile bir araya geldi. Vatandaşın şu an en önemli gündemi Hayat Pahalılığı. Satan da mutsuz alan da. Üretici, umutsuz, tüketici umutsuz. Vatandaş her geçen gün eriyen ekonominin tek kurtarıcısının, daha önce bu işi başaran Ali Babacan olduğu noktasında fikir birliğine varmış durumda. Esnafın’ Bizi bunlardan kurtarın’ feryatlarına İl Başkanı Aydemir: ‘Azıcık daha sabredin, ilk seçimlerde hepsini evlerini göndereceğiz’’ cevabını veriyor.

4

Heyet daha sonra birtakım temaslarda bulunmak üzere İvrindi’ye hareket etti. İlçe Başkanı Furkan Küçük’ün ev sahipliğinde çarşı esnafıyla bir araya gelen İl Başkanı Aydemir ve beraberindekiler, Balya’da, Kepsut’ta dile getirilen sorunların aynılarını dile getirildiğini gördüler. Bütün vatandaşların ortak söylemi ‘GEÇİNEMİYORUZ’ oldu.

Ziyaretler sonrası söz alan İl Başkanı Aydemirin açıklamaları şu şekilde:

5

Artık Değişim Şart!

‘’İşte görüyorsunuz, sokaktaki vatandaşımızdan tutun, çarşıdaki esnafımız, pazardaki pazarcı esnafımız herkesin tek bir gündemi var, ‘’DEĞİŞİM ŞART’’’ Sporda bir terim vardır mental açıdan diye, bu iktidar ve küçük ortağı mental açıdan bitmiştir. Maç çoktan bitmiş uzatmalar oynanıyor. İktidar sahiplerinin mağlubiyeti çok açık ve net. Kime dokunsak bizleri kurtarın diyorlar. Yazık değil mi benim Balyalı hemşerime? Yazık değil mi benim İvrindi’li hemşerime? Yazık değil mi bu insanlara?’’

6

İnsanca yaşama hakkını vatandaşlarımızın elinden aldılar

‘’Vatandaşlarımızın hiç birisi bunu hak etmiyor. Hem de hiç… Benim vatandaşım insanca yaşamak istiyor, kredi kartı borçları dağ olmuş, cepte beş kuruş para yok. Yahu ne yiyecek ne içecek bu insanlar? Açık açık ifade etmek isterim ki varlık içinde yokluk çekiyoruz. Yazıktır günahtır. Gençler ümitsiz, yaşlılar umutsuz, kadınlar mağdur, çocuklar yorgun. Cumhuriyet tarihi boyunca böyle bir buhran dönemi yaşadık mı bilmiyorum. Her gün problemlerin üzerine yenileri ekleniyor.’’

10

Çözüm ün adresi DEVA Partisi

Vatandaşlarımız o kadar umutsuzlar ki, mesele o kadar vahim ki, zarar o kadar büyük ki, sanki çözülemeyecekmiş gibi düşünülmekte. Açıkça ifade etmek istiyorum. İşi bir bilene devrederseniz eğer, daha iktidarın ilk 90 dakikasında meseleler çözülmeye başlayacak. DEVA Partisi İktidarında piyasalar ‘’Güveni fiyatlayacak’’, bu pahalılığın ana sebebi laf ile düşürülmeye çalışılan faiz oranları neticesinde patlayan döviz kurlarıdır. Biz Döviz kurlarını, piyasaya güven tesis ederek düşüreceğiz. Ülkemize yatırım çekeceğiz, Yer altı Yer üstü kaynaklarımızı, birilerine peşkeş çekmeden adil olarak optimum şekilde kullanacak ve kullandırtacağız.’’

9 14 15

‘’Bir bakmışsınız ülkeye bahar gelmiş. Her şey normalleşmeye başlamış. Şunu bir kere daha ifade etmek istiyorum, rahat nefes almak istiyorsak, yarınlarımıza huzur içerisinde erişmek, insanca yaşamak, dilediğimiz gibi hareket etmek istiyorsak ilk seçimlerde mührü DEVA DAMLA’sına basacak tercihimizi liyakatten, dürüstlükten, hakkaniyetten yana kullanacağız. Güveni tesis edecek yegâne oluşum DEVA Partisidir.’’

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL