mehmet_ertas_insaat
Manşet Siyaset

BABACAN’DAN BALIKESİR’E 1 YILDA 3. ZİYARET

DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir, geçtiğimiz günlerde Ankara’da gerçekleştirilen 5. İl Başkanları toplantısına katıldı.

BABACAN’DAN BALIKESİR’E 1 YILDA 3. ZİYARET
kafkas_reklam yeliz

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kongre takvimleri devam ederken, Ankara’da gerçekleştirilen 5. İl Başkanları Toplantısı’nın hemen akabinde, DEVA Partisi Genel Merkez Kurucular Kurulu ve Genel Merkez Uyuşmazlık Kurulu üyesi, Balıkesir’imizin kanaat önderlerinden hayırsever iş adamı Ahmet Edip Uğur Bey’in ani vefatı dolayısı ile cenaze merasimine katılmak üzere Balıkesir’e geldi.

DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir, geçtiğimiz günlerde Ankara’da gerçekleştirilen 5. İl Başkanları toplantısına katıldı. Aylık olarak gerçekleştirilen değerlendirme ve analiz toplantılarında Balıkesir Teşkilatlarının  faaliyet ve çalışmalarının detaylı bir şekilde değerlendirildi. Teşkilatın sonuç odaklı çalışmaların Genel Merkez nezdinde taktir edildiği toplantıda, İl Başkanı Aydemir ,Teşkilat İşleri Başkanı Sadullah Ergin ve GM yöneticilerinin haklı teveccühü karşısında müteşekkir olduklarını dile getirdi.

İl Başkanları Toplantısının hemen akabinde Ankara’nın Etimesgut İlçe Kongresine katılan Kemal Aydemir ve beraberindekiler, vatandaşların Başkentte Partiye gösterdikleri teveccüh karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Kongre sonucunda delegelerin oyları ile seçilen Etimesgut Kurucu İlçe Başkanı Süleyman Demir’i tebrik eden Aydemir, Ahmet Edip Uğur Bey’İn ani vefatı sebebiyle programlarını erteleyerek Balıkesir’e döndü.

DEVA Partisi Genel Merkez Kurucular Kurulu üyesi, Genel Merkez Uyuşmazlık Kurulu Üyesi, 18-22-23-24. Dönem Milletvekili, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kurucu Başkanı Ahmet Edip Uğur’un ani vefatı dolayısı ile cenaze törenine katılmak ve Edip Bey’in kıymetli Eşi Nurgül Uğur’a taziye ziyaretinde bulunmak üzere Balıkesir’e gelen Ali Babacan ve beraberindeki DEVA Partisi Genel Merkez Yöneticilerini, Zağnos Paşa Camii’nde, İl Başkanı Kemal Aydemir, İl ve İlçe yönetim kurulu üyeleri karşıladılar. Cenaze namazının ardından Merhumun defnedildiği Baş Çeşme Mezarlığına hareket eden heyet, defin işleminin akabinde Uğur ailesi ile birlikte taziyeleri kabul etti.

Cenaze töreni sonrası MADO’da bir araya gelen Babacan ve beraberindekiler genel bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Sohbet havasında gerçekleşen toplantıda söz alan Babacan şu ifadelere yer verdi:

‘’ Senelerce beraber siyaset yaptığımız, Kıymetli büyüğüm, partimizin Kurucular Kurulu Üyesi, Ahmet Edip Uğur Bey’in ani vefatı bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Kendisinin ülkemiz sanayisine sağladığı katkılar, siyasal anlamda ortaya koyduğu icraatlar ortadadır. Biz kendisinden razıyız Rabbim mekanını Cennet eylesin. Kendisini hiç unutmayacağız.’’

Babacan sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bizim bir hayalimiz var. ‘Tam demokratik’ bir Türkiye hayali! Ama biliyorsunuz, demokrasi yolculuğu uzun soluklu bir maraton. Bu maratonu azimle, sebatla, kararlılıkla, inatla koşmak gerekir. Biz uzun soluklu bir yola çıktık. İyi günü var kötü günü var.  Öyle 100 metrede nefesi kesilen 1000 metrede nefesi kesilenlerden olamayız.”

“Biz, DEVA Partisi olarak; acısıyla, tatlısıyla geçen bu yüzyıldan esaslı bir ders çıkarıyoruz.  Ülkemizde, bir daha asla, gücü ele geçirenlerin zayıfı ezdiği bir dönemi yaşamak istemiyoruz. Nasıl ki bir zamanlar, devlet eliyle, vatandaşlarımızın yaşam tarzına müdahale edildiyse; belli bir yaşam tarzı dayatılmak istendiyse, şimdi de birilerinin, kamusal hayatta, dinimizin kutsallarını istismar edecek bazı uygulamalara kalkıştıklarını görüyoruz. Biz, bu nöbetleşe zorbalığa artık bir son vereceğiz. Üste çıkanın alttakini ezdiği dönemleri bir daha açılmayacak şekilde kapatacağız.”

‘’Bu bizim Balıkesir’e 1 yıl içerisinde 3. gelişimiz. Biz Balıkesir’i, İl Başkanımız Kemal Aydemir nezdinde yakından takip ediyor ve önemsiyoruz. Teşkilatlarımızın çalışmalarını da taktir ediyoruz. Yeni kurulan bir parti olduğumuzdan erken seçimin yüksek sesle dillendirildiği bu günlerde, teşkilat çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Umuyorum ki Balıkesir Türkiye’nin yıldızı olmaya aday illerimizden sadece bir tanesi olacak ve DEVA İktidarında önemli bir rol oynayacaktır.

‘’Bu vesile ile Balıkesirli vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyor, vicdanlarının seslerini dinleyerek ülkemizi bu karanlık buhranlı dönemden kurtaracak kadrolarla birlikte DEVA Partimizin çatısı altında siyasete dahil olmalarını diliyorum.’’

Genel Başkan Ali Babacan’dan sonra söz alan İl Başkanı Kemal Aydemir ise şu ifadeleri kullandı:

‘’Kıymetli büyüğümüz, partimizin Kurucular Kurulu üyesi, değerli İş insanı Ahmet Edip Uğur Bey’in vefatı dolayısı ile çok üzgün ve mahzunuz. Balıkesir siyasetine yön veren, hayırsever bir kişiliğe sahipti. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve teşkilatlarımıza da sabırlar diliyoruz.’’

‘’Cenaze münasebetiyle ilimize teşrif eden Genel Başkanımız Ali Babacan Beyefendi ile yine bir araya gelme fırsatımız oldu. Sayın genel Başkanımıza  bugün burada olmaları sebebiyle  şükranlarımı sunmak istiyorum. Bu üzüntülü günümüzde bizleri yalnız bırakmadılar ve yoğun programına rağmen bizleri kırmayarak bizlerle zaman geçirmek istediler.’’

‘’ Bir Partinin Genel Başkanı bir ile aynı yıl içerisinde 3 defa gelmesi tarihe not düşülecek bir hadisedir ve her ile nasip olmaz . Sağolsunlar, Genel Merkez Yöneticisi kıymetli başkanlarımız ile birlikte bize moral aşıladılar ve bizleri çokça mutlu ettiler. Bizler Balıkesir teşkilatları olarak bu teveccühe layık olmak için eskisinden daha çok, eskisinden  daha kararlı bir şekilde çalışmalarımızı devam ettireceğiz ve DEVA Partimizi iktidara taşıyacağız.’’

Paylaş
YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL