mehmet_ertas_insaat
Eğitim

EDREMİT’TE YKS ÖNCESİ ÖĞRENCİLERE MORAL KONSERİ

Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, 2022 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde sınavlara girecek olan 12. sınıf öğrencileri için moral gecesi düzenledi.

EDREMİT’TE YKS ÖNCESİ ÖĞRENCİLERE MORAL KONSERİ
kafkas_reklam yeliz

EDREMİT’TE YKS ÖNCESİ ÖĞRENCİLERE MORAL KONSERİ

Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, 2022 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde sınavlara girecek olan 12. sınıf öğrencileri için moral gecesi düzenledi.

1
Şükrü Tunar Kültür Merkezinde düzenlenen konserde, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü kadrosunda bulunan Müzik öğretmenleri tarafından söylenen şarkılar eşliğinde eğlenen gençler, sınavlar öncesinde moral buldular.
Programın başlangıcında İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği “Barışın, Bilgeliğin, Bereketin Ve Saflığın Sembolü Zeytin Ağacı Temalı Hikâye, Masal, Şiir Ve Kompozisyon Yarışması” birincilerine tablet hediye edildi.

2

Hikâye kategorisinde Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Seher Karasi, masal kategorisinde Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hatice Nur Çakmak, kompozisyon kategorisinde Altınoluk Fernur Sözen MTAL öğrencisi Orkun Gedik ve şiir kategorisinde Ülkü Muharrem Ertaş Anadolu Lisesi öğrencisi Nihai Can Bağlamacı’nın birinci olduğu yarışmanın ödüllerini Edremit Kaymakamı Sayın Ahmet Odabaş verdi.

3
Ödül töreninin ardından konuşma yapan İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Yakup Özbek: “Sizleri Pazar günü gerçekleşecek olan YKS öncesinde burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Öğretmenleriniz olarak sizlerin ne denli zor, stresli süreçten geçtiğinizin farkındayız fakat şunu unutmamanız gerekir ki sizler bizim evladımızsınız. Sizlerin mutluluğu, başarısı bizler için bu hayattaki en kıymetli hazinedir. 12 yıllık eğitim sürecinizin sonunda üniversite öncesi bir es verdiğiniz bu zamanda sınav öncesi moral bulmanız bizler için çok değerlidir. Sizlere inanıyoruz ve güveniyoruz.” dedi. Yakup Özbek konuşmasında, Balıkesir Valisi Sayın Hasan Şıldak himayelerinde yürütülen BİGEP çalışmalarının meyvelerini önümüzdeki hafta sonu gerçekleşecek olan YKS ile toplayacaklarını ifade etti. Bu çalışmalarda emek harcayan öğretmenlere teşekkür etti.

7
Yakup Özbek’in ardından Edremit Kaymakamı Sayın Ahmet Odabaş gençlere seslendi. Ülkemizin istikbali olan evlatlarımızın akademik başarılarıyla gururlandıklarını ifade ettiği konuşmasında, gençlerimizin çalışkanlığıyla ülkemizi arzu ettiğimiz muasır medeniyetler seviyesine ulaştıracağına inandığını belirtti. Kaymakam Odabaş, BİGEP çalışmaları kapsamında emek harcayan öğretmenlere, okullara destek veren velilere teşekkür ederken konuşmasının son bölümünde bu hafta sonu sınava girecek olan öğrencilere başarılar diledi.

Bookmark and Share
YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL