mehmet_ertas_insaat
Eğitim Güncel Manşet Teknoloji

Balıkesir’in Öğretmenleri Tarımı Kodluyor

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 4004 TÜBİTAK Topraktan Bilime Teknoloji ve İnsan Sunumunu Gerçekleştirdi

Balıkesir’in Öğretmenleri Tarımı Kodluyor
kafkas_reklam yeliz

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 4004 TÜBİTAK Topraktan Bilime Teknoloji ve İnsan Sunumunu Gerçekleştirdi

“Balıkesir’in Öğretmenleri Tarımı Kodluyor!” sloganıyla yola çıkan öğretmenler, “Topraktan Bilime, Teknoloji ve İnsan” isimli projesi ile TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı tarafından Türkiye genelinde desteklenen 100 projeden biri olmayı başardı.

Burhaniye Uygulama Oteli Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen projenin sunumuna Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Muammer Bezirgan, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Özbek, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Keren ile akademisyen ve görevli öğretmenler katılım sağladı.

Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Matematik öğretmeni Dr. Hasret Aydın koordinatörlüğünde yürütülen proje ile Balıkesir’de görev yapan 30 öğretmen, alanında uzman eğitmenlerin rehberliğinde hayallerindeki akıllı sera modelini tasarlama ve uygulama şansı bulacaklar. Projede doğa, teknoloji, sanat, psikoloji ve sağlık temelli etkinliklere yer verileceğini belirten Dr. Hasret Aydın, teknolojik yeniliklerin kullanılmasında öğretmenlerin büyük bir dönüşüm gücüne sahip olduğunu ifade etti.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Özbek konuşmasında: “Bilimin, teknolojinin çağı olan 21. asırda, muasır medeniyetlere erişme düsturumuza kavuşmak için çok çalışmamız gerektiğinin farkındayız. Çağın ihtiyaçlarına kapalı, tek düze yaşayan hiçbir millet istikbalde rahat edemeyecektir. Tarihte atları ilk kez ehlileştirip savaşta kullanan, 15. Yüzyılda şahi toplarını döktüren, 21. Asırda Atatürk’ün “İstikbal göklerdedir.” sözüne uygun biçimde ihaları, sihaları üreten bu aziz millet; yaşadığı her çağda bilime, teknolojiye liderlik edebilecek vasfa sahiptir. Unutmayalım ki Hz. Peygamber’e inen ilk ayet, “Ikra” yani okudur. İnancımızın gereği olarak okumak, öğrenmek, öğrendiğimizi yeni nesillere aktarmak mecburiyetindeyiz. Bunun için çabalamaktan asla vazgeçmeyeceğiz.” diyerek bilimsel projelerin ülkemizin istikbalinde ne derece kıymetli olduğuna vurgu yaptı. Bu tarz projelere dört elle sarılmamız gerektiğini vurguladı.

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, projenin yürütülmesinde emeği geçen kıymetli akademisyen ve öğretmenlerimize özverili çalışmaları için teşekkür etti.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL