mehmet_ertas_insaat

İklim kontrolü ile iklim değişimi nedir, kim yapar, kime yarar, kime zarar verir?

Bu makalede sorular sorup cevaplayarak iklim kontrolü açıklanıyor. Daha derin anlatım için lütfen son bölümde eklenen makaleleri ve kaynakları okuyun. SORULAR: İklim kontrolü nedir? İklim kontrolü neden yapılır? İklim kontrolü..

kafkas_reklam yeliz

Bu makalede sorular sorup cevaplayarak iklim kontrolü açıklanıyor. Daha derin anlatım için lütfen son bölümde eklenen makaleleri ve kaynakları okuyun.

SORULAR:

 1. İklim kontrolü nedir?
 2. İklim kontrolü neden yapılır?
 3. İklim kontrolü troposferin üst katmanında nasıl uygulanır?
 4. İklim kontrolü troposferin alt katmanında nasıl uygulanır?
 5. İklim kontrolü stratoposferde nasıl uygulanır?
 6. İklim kontrolü yörüngede nasıl uygulanır?
 7. İklim kontrolünü kim uygular?
 8. İklim kontrolü ne zamandan beri uygulanıyor?
 9. İklim kontrolünden kim kazanır?
 10. İklim kontrolünden kim zarar görür?#
 11. İnsanlar neden  İklim kontrolünün farkında değil?
 12. Makaleler ve kaynaklar

1. İklim kontrolü nedir?

Atmosferin katmalnarını ve uyduların bulunduğu yörüngeyi teknolojik uygulamalarla etkileyerek kısa vadeli hava durumunu ve uzun vadeli iklimi değiştirerek iklim kontrolü yapılır. Bu uygulamalar doğal olmayan iklim değişimine sebeptir.

 

2. İklim kontrolü neden yapılır?

Hem askeri ve hemde iktisadi hedefler için uygulanır. Düşmanın iklimi değiştirilerek uzun vadeli kuraklık ve havasal felaketlerle bütün ekonomisine zarar verilir.

Dostun hava sahasına iklim kontrolü ile daha fazla yağış getirilerek oradaki tarım, petrol, gaz ve diğer sanayilere gerekli su sağlanır.

İklim kontrolü ile idare edilen en önemli varlık küresel su döngüsüdür. Bu su hem nimet ve hemde silah olarak kullanılır.

 

3. İklim kontrolü troposferin üst katmanında nasıl uygulanır?

Atmosferin en alt katmanı olan troposferdir yer üstünden 12 km kadar (kutuplarda 8 km, ekvatorda 18 km ye kadar) varan tabakadır. Bütün atmosferin kütlesinin 80% i ve bütün havadaki suyun 99% unu bulundurur.

Troposferin üst katmanı ortalama 6 km den 12 km ye kadar erişir.

Burada iklim kontrolü temelde ince toz serpilerek tabakalar halinde yapay kirli bulutlar oluşturularak yapılır. Bu toz serpimi 6 km yüksekliten başlar ve kat kat 12 veya troposferin en üst sınırı neredeyse oraya kadar erişir. Bununla doğaldan çok daha fazla su troposferin yüksekliklerine çekilerek rüzgarla daha uzak mesafelere taşınır.

Mesela doğal olarak Kaliforniya’da düşmesi gereken yağmur Yeni Meksika ve Teksas’a yağar, veya Türkiye dağlarında düşmesi gereken yağmur Arabistan’a yağar.

Bu toz ve yapay bulutları güçlü radar sistemleriyle yüksek frekanslı radyo ışınları ve ses dalgalarıyla dağıtılıp düzenlenir ki azami miktarda su biriksin ve kontrolsüz yağış olmasın.

 

4. İklim kontrolü troposferin alt katmanında nasıl uygulanır?

Troposferin alt katmanı yer ve deniz seviyesinden ortalama 6 km ye kadar erişir.

Burada yapay rüzgar ve su hortumları yapılarak hızlı bir şekilde denizlerden ve göllerden su yukarı çekilip yapay bulutlar oluşturulur. Birde birikimiş su yüklü bulutların istenmeyen sahada yağışını engellemek için aynı yöntemle bu bulutar yükseklere çekilir.

Bunun için kullanılan araçlar büyük multikopter (çok pervaneli helikopter) dronlarıdır. Pervane yerine birkac ufak jet türbinide kullanılabilinir. Aracın ortasındada büyük bir jet türbin motoru veya diğer jet türbinleri tarafından hızlı döndürülen bir büyük pervane vardır. Bu türbin motoru hızlı döngüsüyle rüzgar hortumunu oluşturur. Bu yüzden iklim kontrolü yapılan sahalarda ufak ve büyük su-rüzgar hortumları ve fırtınalar çok sık izlenmektedir.

Bu araçların ilk geliştirilmesini tarihi belgeselinden izleyin.

Avrocar Continuation Test Program and Terrain Test Program, 06/01/1960 – 06/14/1961
Apr 3, 2014

Buda onların yeni şekli.

Real or Fake? Detailed UFO Flyover

Bu iklim kontrol dronlarının uçuş tarzı farklı olduğu için göründüğünde “UFO” olarak yorumlanır. Ufak bir dron nasıl havada durabilip her yöne dönüp uçabilirse, bu araçlarda aynen hareket ederler. Onlar bir atak helikopterinden daha büyüklerdir.

Nasıl uygulandıgını bu ve benzeri örneklerde kendiniz izleyebilirsiniz. İngilizce “waterspout” ve “tornado” kelimeleriyle arayın.

Very violent storms in the Kasserine region, Tunisia
Sep 5, 2021

 

5. İklim kontrolü stratoposferde nasıl uygulanır?

Stratosfer troposferden ara geçisten sonra 20 km yükseklikte başlayıp 50 km kadar erişen katmandır. Stratosferin en alt bölümü 30 km ye kadar erişen ozon tabakasıdır.

Ozon tabakasına geceleri roketlerle klor ve flor gazları serpilerek gün boyunca ozon oluşumu engellenir. Bu ultraviolet-B ışınlarının engellenemediği ozon deliklerine sebep olur ve bu deliklerin altında aşırı ısınmaya ve ısı dalgalarına yolaçar. Bu artı güneş enerjisiyle denizlerde daha fazla su buharlandırılıp troposferin üst katmanına çekilir ve orada rüzgarla hedef bölgelere taşınır.

“Küresel ısınma” denen olgunun sebebi iklim kontrolü için yapılan ozon delikleridir.

 

6. İklim kontrolü yörüngede nasıl uygulanır?

Yörüngedeki uydularla bütün troposferdeki rüzgar ve nem akıntıları izlenir ve kullanılan radarların, toz serpen uçakların ve iklim dronlarının idaresi yapılır.

Birde yörüngede yerleştirilecek büyük aynalarla daha fazla güneş enejisini ihtiyaca göre dünyanın istenilen bölgesine yönlendirme hazırlıkları vardır. Bunu en güzel gösteren bilim kurgu filmi “Geostorm” dur. İklim kontrolü anlaşıldığında oradaki hiçbir şeyin kurgu olmadığını anlamak çok kolaydır. Bu filmin tek hedefi bu teknolojilerin gerekliliğini ve iyiliğini tanıtmaktır, yani bir teknoloji reklamıdır. Bu teknolojilerin çok güçlü bir silah sistemi olduğunuda gösterir.

 

7. İklim kontrolünü kim uygular?

İklim kontrolünü küresel çapta uygulatabilen tek devlet ABD‘dir, ama diğer büyük ve orta devletlerde ya Hindistan gibi ABD ile işbirliği yaparak, yada Çin, Rusya ve İran gibi kendini savunmak için aynı yöntemleri uygularlar.

 

8. İklim kontrolü ne zamandan beri uygulanıyor?

Yapay hava durumu ile savaş birinci be ikinci dünya savaşlarında uygulanmış ve arasında ve sonrasında geliştirilmiştir.

1960 tan itibaren yeni iklim kontrol yöntemleri ABD’de başlatılmış ve 1980 lere kadar hava sahasına hakim olduğu başka yörelerdede yaydırılmıştır.

1965 ten itibaren iklim kontrolü insan yapımı küresel ısınma ve iklim değişimi olarak sapıtılarak insanlara kabullendirilmiştir.

1990 da Sovyetler Birliği’nin çökmesiyle daha geniş hava sahaları ABD kontrolü altına girmiş ve bu yüzden iklim kontrolünün küreselleştirilimesi hızlandırılmıştır.

Küreselleşmenin özü aslen iklim kontrolüdür, çünkü iklim ne devlet ve nede zaman sınırı tanır.

 

9. İklim kontrolünden kim kazanır?

İklim kontrolü ile su döngüsüne sahip olan güç ve ona bağlı olanlar kazanır. Bu anlamda ABD ve Arabistan su döngüsü hakimiyeti ile tarım, petrol, gaz ve diğer sanayilerine gerekli su miktarını yönlendirerek karlı olanlardır.

Zaten büyük miktarda su takviye etmeden petrol, gaz ve kondenzat üretimi artık mümkün değildir, ama su takviyesi sağlandığında bunların üretimine engel yoktur ve petrol kaynaklarının bitmesi söz konusu değildir.

 

10. İklim kontrolünden kim zarar görür?

İklim kontrolü için tonlarca ince ve zehirli toz serpildiği, güneş ışını ya fazlalaştırıldığı, yada azaltıldığı, fırtınalara, sellere, kuraklığa yol açıldığı için aslında bütün insanlar ve bütün canlılar zarar görür.

İnsanlar iklim kontrolünün neden olduğu kuraklık ve kıtlıktan kaçmak için göç etmek zorunda kaldıklarında kendileriyle “iklim mültecileri” diye alay ediliyor.

Klimafluch und Klimaflucht – Massenmigration Doku (2019)
Jan 12, 2022

https://youtube.com/watch?v=j9EdueZIC4I

İklim kontrolü ile askeri saldırıya uğrayan yörelerda daha fazla manevi, maddi ve ekonomik hasar olur, ama doğa dengeleri bozulduğu için prensipte iklim kontrolü yapılan her yerde hasar ve zarar olur, ister hedef askeri veya iktisadi olsun.

İklim kontrolü ve nükleer yerlaltı atom bomba patlatmalarıyla ile gelen felaketler doğal değil, JEOFIZIKSEL SAVAŞ saldırılarıdır!

Ya sel, ya kuraklık,
ya fırtına, ya yangın,
yada DEPREM!

Türkiye, Suriye, Libya, Somalia, Afganistan, Yemen, Rusya ve daha birçok ülke jeofiziksel saldırılara maruz kalıyor. Cidden kendini savunabilen hatta aynı yöntemlerle karşılık verebilen su anda Rusya ve kısmen İran’dır. En temel savunma yöntemi, düşman hava kontrol uçak ve dronlarının hava sahasına girmesine ve işlem yapmasına izin verilmemesi ve izinsiz girerse engelenmesidir. Güclü radar singalleriyle sınırdışından yapılan saldırlara ancak aynı güçte radar sistemleriyle missilleme yapılabılınır. Tabi bu yerde sabit ve hareketli sistemleri sabotajla zarar vererek saf dışı bırakmakda mümkün.

NATO devletleri ve NATO ile işbirliği yapan bütün devletlerde hava sahasındaki iklim kontrolü ve yer altındaki nükleer patlatmalar stratejik hedeflere erişmek ve stratejik menfaatleri korumak için izinli yapılıyor.

Libya, Somalia, Yemen gibi izin vermeyen veya engel teşkil deden devletler yıkılıyor ve böylece hava sahası NATO’nun eline geçiyor. NATO derken bu aslen ABD demektir, çünkü bu hava sahalarında iklim kontrolü ve yer altında nükleer patlatma yapan tek güç ABD’dir! Engel teskil eden her devlet askeri, ekonomik, finansal, jeofiziksel, biolojik, psikolojik, sosyaolojik saldırılarla lağvedilir.

 

11. İnsanlar neden  İklim kontrolünün farkında değil?

En geç 1965’ten beri, Başkan Lyndon B. Johnson’ın himayesindeki bir komisyon tarafından “Çevremizin Kalitesinin Geri Kazanılması” raporunun yayınlanmasıyla birlikte, insanların dikkatini uygulanan iklim kontrolünden uzaklaştırmak için büyük propaganda çalışmaları yapılıyor.

Tüm tartışma, “iklim değişikliği” olarak özetlenen semptomlara indirgeniyor. Gerçek bilimsel açıklama yerine, sahte bilim adamları ve kontrollü medya tarafından sahte bilimsel yalanlar yayılıyor.

İklim Kontrolü yoluyla ilişkili değişiklikler neden olarak stilize edilmiştir. Yanlış istatistikler, sözde bilimsel çalışmaların sonucu olarak kitle iletişim araçları tarafından küresel olarak tekrarlanan “düzeltilmiş” ham veriler ve seçici ölçümlerle oluşturulmaktadır.

Çoğu insanın bilim ve meteoroloji hakkında hiçbir fikri yoktur. Anlatıların doğruluğunu sorgulayamadan, dini bir kavrama inananırcasına gibi “bilime inanırlar”. Bu çerçevedeki her şey sözde bilimsel yalanlardan oluştuğu için, her zaman ilan edilenin tam tersi doğrudur!

Kuraklığın yanı sıra seller de “iklim değişikliği” ile suçlanıyor, ancak kimse, petrol ve gazın Nükleer Parçalanma ve Hidrolik Baskı ve endüstriyel çöl çiftçiliği için neden daha fazla suyun mevcut olduğunu sormuyor.

Climate change increasing chance of ‘mega storm’ in California, scientists say
Sep 7, 2022

Texas declares state of emergency amid severe flooding
Aug 24, 2022

 

12. Makaleler ve kaynaklar

Daha derin araştırmak için lütfen şu makaleleri ve belgeleri okuyun.

İklim kontrolünün anahtar belgesinin tam metni kaynağı bu makalededir:

İngilizce: 1960, CIA Memorandum on ClimateControl!
http://geoarchitektur.blogspot.de/p/cia-1960-memorandum-for-general-charles.html

Almanca: 1960, CIA Memorandum zur Klimakontrolle!
http://geoarchitektur.blogspot.com/p/cia-1960-memorandum-fur-general-charles.html

Küresel ısınma ve çevrecilik propagandasının anahtar belgesi bu makalededir:

İngilizce: How the Geoengineering Scam began in 1965 by turning Geophysical Warfare into “Protection of Environment”! LBJ, JFK!
“Restoring the Quality of Our Environment!”

https://geoarchitektur.blogspot.com/p/how-geoengineering-scam-began.html

Ozon tabakasının delinmesi ile ısı dalgalarının oluşturulamsını açıklayan makaleler:

İngilizce: Heat waves are feasible at any time by ordering ozone holes! Climate Control!
https://geoarchitektur.blogspot.com/p/heat-waves-are-feasible-at-any-time-by.html

İngilizce: No globalwarming, but only the vertical shift of the temperature gradient of the atmosphere!
https://geoarchitektur.blogspot.com/p/no-globalwarming-but-only-vertical.html

Su döngüsün hakimiyetini açıklayan makaleler:

Suudiler neden Suriye, Irak ve Yemen’e saldırıyor?
http://geoarchitektur.blogspot.com/p/suudiler-neden-suriye-irak-ve-yemene.html

Su hırsızlığı koordinatları!
http://geoarchitektur.blogspot.com/p/su-hrszlg-koordinatlar.html

İngilizce: Saudi water pipelines (thousands of kilometers) & dams (at least 230) & CO2 gasification!
https://geoarchitektur.blogspot.com/p/saudi-water-pipelines-and-dams.html

İngilizce: Auxiliary spillway? Arabian soil washed away!
http://geoarchitektur.blogspot.com/p/all-arabia-is-one-spillway.html

İngilizce: ELEPHANT in the room is SRM for water theft! Extreme weather!
http://geoarchitektur.blogspot.com/p/water-delivery-by-tropospheric-srm.html
http://geoarchitektur.blogspot.de/p/water-deliver-with-srm.html
http://geoarchitektur.blogspot.de/p/water-delivery-by-tropospheric-srm_1.html

No UFOs! Desalination of Water by thermally geoengineered lower tropospheric Centrifuges (Waterspouts, Tornadoes) | Solar Mirrors
http://geoarchitektur.blogspot.com/p/waterspout.html

Lütfen nükleer bombalı depremler üzerine bilgi edinmeye bu makaleyle giriş yapın.

Şubat 2023 Güney Doğu Anadolu depremi üzerine soru ve cevaplar: Anasayfa
https://ezberbozanmedya.com/subat-2023-guney-dogu-anadolu-depremi-uzerine-soru-ve-cevaplar-anasayfa/


License of Enkidu Gilgamesh – Sharing is Caring!

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (2)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL