mehmet_ertas_insaat
Kültür-Sanat SonDakika Yaşam

KARANLIKTAN BİRLİKTE ÇIKACAĞIZ. AYDINLIK YARINLAR ÇOK YAKIN

5. Edremit Fuarı’nın son gününde CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre, İkinci Yüzyıl Derneği Başkanı Metin Işık ve Gazeteci, Yazar Necdet Saraç “Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı Nasıl Olacak?”ı anlattılar.

kafkas_reklam yeliz

CHP Ankara Miletvekili Yunus Emre;

“KARANLIKTAN BİRLİKTE ÇIKACAĞIZ. AYDINLIK YARINLAR ÇOK YAKIN”

CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre, Belediye Başkan yrd. Tayfun Canlı

5.Edremit Fuarı’nın son gününde CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre, İkinci Yüzyıl Derneği Başkanı Metin Işık ve Gazeteci, Yazar Necdet Saraç “Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı Nasıl Olacak?”ı anlattılar.

CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre, İkinci Yüzyıl Derneği Başkanı Metin Işık ve Gazeteci, Yazar Necdet Saraç (2)

Türkiye’nin en güçlü adamı Ankara’da Çankaya’nın tepesinde yatıyor. İşte biz de O’nun izinde gittiğimiz için çok güçlüyüz diyen CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre, “Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılına doğru ilerlerken sorunları farkındayız, çözümleri için uğraşıyoruz. Gücümüzü sizin desteğinizden alıyoruz. Karanlıktan birlikte çıkacağız. Aydınlık yarınlar çok yakın” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre, İkinci Yüzyıl Derneği Başkanı Metin Işık ve Gazeteci, Yazar Necdet Saraç (6)

CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre yaptığı konuşmada; Adalet için Türkiye’de karşı karşıya bulunduğumuz demokrasi ve insan hakları sorunları için büyük kavga yürüten partinin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir mensubu olarak karşınızdayım. Adalet için Ankara’dan, İstanbul’a yürümüş Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını ve sevgilerini getirdim.

CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre, İkinci Yüzyıl Derneği Başkanı Metin Işık ve Gazeteci, Yazar Necdet Saraç

Uluslararası yapılan tüm araştırmalarda Türkiye, demokratik olmayan bir ülke olarak değerlendiriliyor. Dünyada şu anda 100’den fazla demokrasi var. Ne yazık ki Cumhuriyetin 100’üncü yılında Türkiye demokratik olmayan bir ülke durumunda. İşte bizim vazifemiz, cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Türkiye’yi gerçekten demokratik bir ülke yapmak. Halka hesap veren bir yönetimi ortaya koymak.

CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre

Türkiye’nin en güçlü adamı ölümünün üzerinden 84 yıl geçmiş olmasına rağmen Ankara’da, Çankaya’da bir tepede yatıyor. Biz de bugün çok güçlüyüz emin olun. Onun fikirlerinin takipçisi olduğumuz için çok güçlüyüz. Çağdaş Türkiye’yi istediğimiz için güçlüyüz. Bunun için mücadele ettiğimiz için güçlüyüz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına giriyoruz. 2020 yılında ikinci yüzyıla çağrı beyannamesi başladı. Politikalarımızın nasıl olacağını 13 madde içerisinde tek tek ortaya koyduk. Geçtiğimiz Şubat ayında Ankara’da 6 genel başkanın imzaladığı “Yarının Türkiye’si, güçlendirilmiş parlementer sistem” başlıklı dokümanda, ikinci yüzyıla çağrı beyannamesinde ortaya koyduğumuz ilkelere dayanıyor.

İkinci Yüzyıl Derneği Başkanı Metin Işık (2)

İkinci Yüzyıl Derneği bünyesinde çok önemli çalışmalar yapılıyor. Cumhuriyetin ikinci yüzyılına doğru ilerlerken sorunların farkındayız. Çözümleri için uğraşıyoruz. Gücümüzü sizin desteğinizden alıyoruz. Karanlıktan birlikte çıkacağız. Aydınlık yarınlar çok yakın” dedi.

İkinci Yüzyıl Derneği Başkanı Metin Işık

İkinci Yüzyıl Derneği Başkanı Metin Işık yaptığı konuşmada; “İkinci yüzyıl projesi, cumhuriyetin ikinci yüzyılına hazırlanırken alınan kararlar doğrultusunda katkı sunmak, markalaşma ve anlatmaya açık bir dernektir. Herhangi bir arkadaşımız uygun bir projeyle kendi imzasıyla katkıda bulunabilir. Biz ikinci yüzyıla ait her şeye destek vereceğiz. Bu sadece bizim değil, 85 milyonun görevidir diye düşünüyorum. Ödül törenlerimizin birincisini Edremit’te, ikincisini Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Ankara’da yaptık.

Türkiye Cumhuriyeti yüz yaşında. İnşallah ikinci yüzyıla gireceğiz. İkinci yüzyıl süreci bize göre adalet yürüyüşüyle başlamıştır. Türkiye fabrika ayarlarına dönecek. Birlikte yaşama iradesini ortaya koyacağız. Ama farklılıklarımızı muhafaza ederek, yurt ve yurttaş kavramı içerisinde adaletli ve demokrasi içerisinde ortaya koyacağız. Bu demokrasi platformunu organize eden başta Belediye Başkanımız Selman Hasan Arslan’a, Başkan Yardımcımız Tayfun Canlı’ya, Fuar Koordinatörü Necdet Saraç’a ve katılımcılara şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Gazeteci Yazar Necdet Saraç yaptığı konuşmada; “Değişimizin dinamizmi bizde var. Bunun bilincinde olmamız, umudumuzu daima yükseltmemiz lazım. Çok ciddi bir değişim isteği var. Türkiye ikinci yüzyılda bölgenin de, dünyanın da model ülkesi olabilir. Model ülke olmak demokrasiyi büyütmekten, laikliği yeniden hatırlamaktan geçer. Türkiye bölgeyi değiştirecektir. Türkiye değişirse bölge değişir, bölge değişirse dünyada yeniden demokrasiye doğru ciddi bir dönüşüm olur” dedi.

İkinci Yüzyıl Derneği Yerel Yönetimler Ödül Töreni’nden de bir videonun izlendiği ve yoğun ilgiyle takip edilen panelin ardından konuklara  plaketlerini Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı ve Maltepe Belediyesi Meclis Başkan Vekili Besim Ünsaldı takdim etti.

Bookmark and Share
YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL