mehmet_ertas_insaat
Ekonomi Levent Mercan Manşet Siyaset

LİMAK İNGİLİZLERE SATILDI CHP SUSPUS

Hemen hemen her konuda iktidara muhalefet eden CHP, İyi Parti ve HDP zihniyetinden bu devir satış ile ilgili tek kelime itiraz açıklaması bile gelmemesi sizce de ilginç değil mi?

LİMAK İNGİLİZLERE SATILDI CHP SUSPUS
kafkas_reklam yeliz

Hemen hemen her konuda iktidara muhalefet eden CHP, İyi Parti ve HDP zihniyetinden bu devir satış ile ilgili tek kelime itiraz açıklaması bile gelmemesi sizce de ilginç değil mi?

İNGİLİZLER NEDEN SES ÇIKARMIYOR DİYORDUM
Ülkemizin Akdeniz’deki mücadelesine, Libya ile olan ilişkilere İngilizler neden ses çıkarmıyor diyordum ki; altından bir çapanpoğlu daha çıktı.

uedaş_ingilizlere_satildi_chp_suspus

LİMAK, ULUDAĞ ELEKTRİK’TEKİ HİSSELERİNİ İNGİLİZ ŞİRKETE SATTI

uedaşNihat Özdemir’in Onursal Başkanlığı’nı yaptığı Limak ile Actis arasında Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Limak Uludağ Perakende Elektrik Satış A.Ş.’nin tek hissedarı olan Uluğ Enerji Dağıtım ve Perakende Satış Hizmetleri A.Ş.’nin tüm paylarının devir satış sözleşmesi, 30 Eylül 2021 tarihinde yapılmış.

Limak Yatırım ile uluslararası altyapı yatırım fonu Actis arasında Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinin bulunduğu Uludağ bölgesinde elektrik dağıtım ve perakende satış işlemleri Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Limak Uludağ Perakende Elektrik Satış A.Ş.’nin  tek hissedarı olan Uluğ Enerji Dağıtım ve Perakende Satış Hizmetleri A.Ş.’nin devri için hisse satış sözleşmesi, 30 Eylül 2021 tarihinde imzalandı.

Rekabet Kurumu, T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tüm koşullar tamamlanınca devir işlemlerinin gerçekleşeceği öğrenildi.

24 MİLYAR DOLARLIK FONA SAHİP
limakAltyapı yatırım fonu Actis’in, 24 milyar ABD Dolarlık fon katılımıyla 40 milyonun üzerinde insana hizmet sağladığı, 24 GW üzerinde enerji alanına ve kurulu kapasiteye sahip olduğu bilinmekte.

Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, söz konusu hisse satış anlaşmasına ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yaklaşık 1 yıldan bu yana İngiliz yatırım fonu Actis ile Uludağ Elektrik’in hisselerinin devri için yaptığımız görüşmeleri tamamladık ve hisse devir sözleşmesini imzaladık. Yapılan bu anlaşmanın, özellikle altyapı yatırımlarında yabancı yatırımcıların Türkiye’nin potansiyeline olan ilgisinin bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. Yabancı yatırımcı için yatırım yapılacak güvenli bir liman olarak görülen ülkemiz ve sektörümüzün önümüzdeki yıllarda da büyümesini sürdürmesini bekliyoruz. Limak Şirketler Grubu olarak bu satıştan elde edeceğimiz geliri, Türkiye’de faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde yürütmeyi öngördüğümüz diğer projelerimize yatırmayı düşünüyoruz.”

Limak Uludağ’ın İngiliz şirketine geçişi sonrasında İngiliz işadamlarının ülkemizde böylesi kar getiren bir çok işletmeyi devralacağını, ülkenin ekonomik dinamolarının bir bir İngiliz kontrolüne geçeceğini öngörüyorum.

İNGİLİZLER ALIRKEN CHP SUSPUS
chp-ahmet-akinHemen hemen her konuda iktidara muhalefet eden CHP, İyi Parti ve HDP zihniyetinden bu devir satış ile ilgili tek kelime itiraz açıklaması bile gelmemesi sizce de ilginç değil mi? Enerji ile sık sık açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın bu konuda nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu oldu.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL