mehmet_ertas_insaat
Yaşam

YÜCEL YILMAZ CUMHURBAŞKANI TAYYİP ERDOĞAN’I DİNLEMİYOR

CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ SERKAN SARI: YÜCEL YILMAZ CUMHURBAŞKANI TAYYİP ERDOĞAN’I DİNLEMİYOR KURAKLIK YAŞANIYOR BASKİ İSE UYUYOR

kafkas_reklam yeliz

YÜCEL YILMAZ CUMHURBAŞKANI TAYYİP ERDOĞAN’I DİNLEMİYOR

CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ SERKAN SARI: YÜCEL YILMAZ CUMHURBAŞKANI TAYYİP ERDOĞAN’I DİNLEMİYOR KURAKLIK YAŞANIYOR BASKİ İSE UYUYOR

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı dinlemeyen bir Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanının görev başında olduğunu söyledi. CHP’li Sarı, “Belediye Başkanı Yücel Yılmaz sürdürülebilirlikle ilgili çalışmalarını dört koldan gerçekleştirdiğini iddia etse de BASKİ ne yazık ki suyu algıyla yönetmeye çalışıyor” dedi.

Balıkesir’in içme ve kullanma suyu kaynağı olan İkizcetepeler Barajı’nın doluluğunun düşmesi nedeniyle CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, TBMM Genel Kurulu’nda dikkat çeken konuşma yaptı. CHP’li Serkan Sarı, defalarca uyarıda bulunduğunu belirterek “Balıkesir’in suyunu en doğru ve verimli şekilde yönetmesi, kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirmesi gereken BASKİ’yi Balıkesirli hemşehrilerim adına defalarca uyardım. Bir kuraklık yaşanıyor, BASKİ ise uyuyor.” Dedi.

BAŞKAN YÜCEL YILMAZ’A ÇAĞRI: SORUMLULUĞUNUZU YERİNE GETİRİN

Serkan Sarı konuşmasına şöyle devam etti: “Haziran ayında Balıkesir’in iki yüz seksen altı günlük suyu vardı, o dönemde bile birçok mahallemiz susuz kalmıştı. Bugün ise yüz günlük suyumuz kaldı. “Suyumuzu korumakla vatanımızı korumak arasında mahiyet itibarıyla hiçbir fark yoktur.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı dinlemeyen bir Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı görev başında. Yaptıkları zamlarla suda tasarruf sağlayacağını düşünen anlayış, ne yazık ki altyapı yenilemelerini yerine getirmediği, sulak alanlarımızı koruyamadığı, yaptıkları plansız sondajlar sebebiyle su kaynaklarımızı kurutmaktadır. Belediye Başkanı Yücel Yılmaz sürdürülebilirlikle ilgili çalışmalarını dört koldan gerçekleştirdiğini iddia etse de BASKİ ne yazık ki suyu algıyla yönetmeye çalışıyor. Başkan Yücel Yılmaz’a buradan çağrı yapıyorum: Suyun tek bir damlasının bile israf edilmeden, çevreyle uyumlu olacak şekilde en etkin kullanımının sorumluluğunu yerine getirin.”

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL