mehmet_ertas_insaat
Yaşam

40. Mahalle Pelitköy Sahil Mahallesi

Burhaniye’nin 40. Mahallesi Pelitköy Sahil Mahallesi Oldu

40. Mahalle Pelitköy Sahil Mahallesi
kafkas_reklam yeliz

Balıkesir’in Büyükşehir olmasıyla birlikte Belde statüsünü kaybeden ve mahalle olan  Pelitköy, gerek nüfus yoğunluğu ve gerekse sahil kesiminin köy merkezinden uzak olması bir takım sıkıntıları da beraberinde getiriyordu. Sahil kesimi sakinlerinin binden fazla imzalı dilekçesi ve Belediye kararıyla Pelitköy Sahil Mahallesi 40. Mahalle oldu.

Pelitköy (2)

PELİTKÖY SAHİL MAHALLESİ
İlçemiz Pelitköy Mahallesi, sahil kesimini kapsayan bölgede ayrı bir mahalle oluşturulması talebi ile ilgili konu değerlendirmeye alındı. Yapılan değerlendirmeler neticesinde deniz tarafından E-87 karayolu sınırına kadar ulaşan bölge ‘Pelitköy Sahil Mahallesi’ ismi verildi.

Pelitköy Mahallesi yazlık sitelerin içinde bulunduğu sahil kesimi 05/11/2021 tarihinde yapılan Kasım ayı Meclisinde resmi mahalle statüsüne kavuştu.

Burhaniye Belediyesine bağlı olan Pelitköy Mahallesi sahil kesiminin, nüfus yoğunluğundan kaynaklı hizmetlerin daha iyi şekilde ulaştırılabilmesi için, sahilde deniz kıyısından E-87 Karayoluna kadar olan bölge ‘Pelitköy Sahil Mahallesi’ olarak Burhaniye Belediye Meclisinde alınan kararla kurulmuş oldu.

Pelitköy (3)

MUHTARLIK SEÇİMİ YAPILACAK
Böylelikle Burhaniye’nin 39 olan mahalle sayısı  40’a yükseldi. Yeni kurulan Pelitköy Sahil mahallesinde muhtarlık seçimi için yasal süreçte başlamış oldu. Seçim tarihi önümüzdeki günlerde açıklanacak.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL