mehmet_ertas_insaat
Ekonomi Levent Mercan

BU MUHABBET TOGGA SARDI

İşin aslına bakarsanız sosyal medya muhabbetleri togga sardı kardeşim.

BU MUHABBET TOGGA SARDI
kafkas_reklam yeliz

İşin aslına bakarsanız sosyal medya muhabbetleri togga sardı kardeşim.

Sosyal medya platformlarında togg aşağı togg yukarı. Kendisini elit ya da aydın zanneden muhalif kesim togg fabrikasında üretim olmadığını bir video ile ispat etmeye çalışırken, togg tarafından servis edilmiş video ile hayatlarında bir kez bile alma imkanı olmayacak iktidar yakını kesim de togg methiyeleri düzmekte.

Cebinde en ucuz paket sigaradan alacak parası yok sarma tütün içer ama togg ile övünür durur akıl tutulması yaşatırcasına. İyi de kardeşim sen değil sülalenin sermayesini toplasak bir togga yaramaz para gücün. Olsun togga saplandı ya kafalar, togg aşağı togg yukarı. Bu kafa ile çıkmaz ayın son perşembesi basarsın toggun üstüne diyecem lakin dediğimi de anlamaya meyilli değil.

Muhalif kesim de anlaşılmaz bir karalama mantığı içinde. Üstelik her iki taraf birbirini cahillikle hatta trollükle itham ediyor togga saran muhabbetlerde. Efendim tasarım italyanmış, motor bilmem hangi ülkeninmiş. Neyin karalamasına neden bu kadar togga batacak şekilde inatlaşılıyor ki..!

Keşke ülkemiz bir şeyleri gerçekten üretebilse. Yarının dünyasında kendisine yer açabilse.

Mantığın iflas ettiği noktadan bahsetmeden geçmek mümkün değil. Almanların mercedesinin motor aksamında kullanılan bilmem ne parçası Singapur, elektrik aksamı Çin, aksesuar kısmının bilmem ne önemli malzemesi şuradan buradan,  kime ne nerede hangi aksamın nasıl üretildiği? Sen kendi ülke markanla başarabiliyormusun? Sen markanı pazarlayıp ülke ekonomisine ciddi rakamlar sağlayabiliyormusun? Ona bakalım öncelikle.

Audi arabalarını düşünün. Firma satılmış Katar’lı işadamlarına. Bir alman çıkıp da diyor mu katar şöyle böyle diye? Ama bizim ülkemizde denmedik kalmadığı gibi aşağı mahallede söylenen yalanlara yukarı mahallede söyleyen bile inanıyor.

Velhasıl boş mide, vitaminsiz beslenme zekası ile kimin neyi savunduğu bile belli değil. Keşke toggumuz kokmaz da bir yerlere gelir dünya çapında. Aç tavuk kendini buğday ambarında görürmüş ya bizim midelere de yeterli protein vitamin girmeyince, kapasite daralması yaşayan beyinlerimizle daha ne kadar togga batarız sosyal medyada inanın kestiremiyorum.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL