mehmet_ertas_insaat
Manşet Siyaset Video Galeri

DOLARLA BESLEDİĞİNİZ YANDAŞLARI UNUTUN BALIKESİRLİLERİ UNUTMAYIN

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN AK PARTİ İKTİDARINI UYARDI: İKTİDARIN SÖZ VERDİĞİ YOLLAR BİTMEDİ VATANDAŞ MAĞDUR!

kafkas_reklam yeliz

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN AK PARTİ İKTİDARINI UYARDI: İKTİDARIN SÖZ VERDİĞİ YOLLAR BİTMEDİ VATANDAŞ MAĞDUR!

ahmet akın

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 179 milyar lira garanti ödemesi yapacağı 6 otoyol projesinin neredeyse 400’te biri kadar maliyeti olan Balıkesir-Dursunbey bölünmüş yolunu bitiremediğini belirterek, “İktidarı uyarıyorum: Dolar ve avrolarla beslediğiniz yandaşları unutun ama vaatlerle oy alıp söz verdiğiniz Balıkesirli hemşehrilerimi unutmayın” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Balıkesir’in bitmeyen yollarını için AK Parti iktidarını Sayıştay raporlarına yansıyan Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM)’nin şirketlere yapacağı 179 milyar lira garanti ödemesi ile eleştirdi. Sayıştay’ın 2020 yılı KGM raporuna göre Yap-İşlet-Devret projeleri kapsamında yüklenici firmalara yaptığı ve yapmayı öngördüğü garanti ödemelerinin toplam tutarları ortaya çıkmıştı. 2020 yılında yapılan toplam ödeme tutarı 1 milyar 741 milyon dolar ve 35 milyon 788 bin Euro’yu bulduğu 6 otoyol projesi için şirketlere 179 milyar lira garanti ödemesi yapılacak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Sayıştay’ın ortaya koyduğu rakamlara dikkat çekerek, Balıkesir’in Dursunbey, Savaştepe, Kepsut ilçelerinin yıllardır bitirilemeyen yollarına işaret etti. Ahmet Akın şöyle konuştu:

“Yap-işlet-devret kapsamında sadece 2020 yılında 6 otoyol projesi için şirketlere 1 milyar 741 milyon dolar ve 35 milyon 788 bin avro ödeyen Karayolları, şirketlere daha 179 milyar lira garanti ödemesi yapacak. Bu ödemeler yapılırken de 2012’de başlayan ve proje bedeli 430 milyon lira olan Balıkesir-Dursunbey bölünmüş yolu daha bitmedi. 2015’te başlayan ve proje bedeli 54 milyon lira olan Balıkesir-Savaştepe bölünmüş yolu daha bitmedi. Vatandaşın parası, geçse de geçmese de oluk oluk yandaş şirketlere akıtılırken Balıkesir’imizde AK PARTİ iktidarının söz verip de bitirmediği yollar vatandaşımızı mağdur etmeye devam ediyor. Buradan iktidarı uyarıyorum: Dolar ve avrolarla beslediğiniz yandaşları unutun ama vaatlerle oy alıp söz verdiğiniz Balıkesirli hemşehrilerimi unutmayın.”

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL