mehmet_ertas_insaat
Siyaset

TARLADA İZLERİ YOK AMA DERTLERİ HARMAN YAPMAK

Ak Parti Edremit teşkilatının 2 cengaver ismi koşacak diğerleri de meclis üyeliği kapmak için başkan adayı rolü mü üstlenecek? Yok öyle 3 köfte 25 kuruş misali millete caka satmak.

kafkas_reklam yeliz

TARLADA İZLERİ YOK AMA DERTLERİ HARMAN YAPMAK

Ak Parti Edremit teşkilatının 2 cengaver ismi koşacak diğerleri de meclis üyeliği kapmak için başkan adayı rolü mü üstlenecek? Yok öyle 3 köfte 25 kuruş misali millete caka satmak.

Murat Tuna Ekrem Umutlu

Ak Parti Edremit ilçe başkanı Ekrem Umutlu ve Ak Parti Edremit meclis üyesi ve aynı zamanda Balıkesir Büyükşehir belediyesi meclis üyesi Murat Tuna her daim kamuoyu önünde siyaset icra etmekteler. Murat Tuna’nın hem Edremit hem de Balıkesir Büyükşehir belediye meclislerinde verdiği mücadeleyi bıraktık ilçemizi ve ilimizi ülkede öğrenmeyen kalmadı. Edremit’te belediye başkanlığına kimi aday görmek istersiniz diye bıraktım Ak Partilileri yoldan geçen herkese sorsanız mutlaka Murat Tuna derken, diğer adayların şimdi parsa toplama dönemi mantığı ile bir meclis üyeliği kaparmıyız mantığı ile sözüm ona belediye başkanlığına adayız diye ortaya çıkıyor olmaları inanın tepkiyle karşılanmakta. Ak Parti adına hiçbir mücadelenin içinde yer almayan, Edremit gibi sol cenahın ağır geldiği seçmen kitlesinin olduğu bölgede siyaset arenasında cengaver gibi çarpışan Tuna ve Umutlu ikilisinin emeğine de saygılarını yitirdiler takdirini kamuoyuna bırakıyorum.

Edremit belediye meclis toplantılarında tabiri caiz ise tuzluk gibi oturup ne olduğunu bile anlama yeteneği sergileyememiş bazı isimlerle Edremit gerçeklerinden bihaber bazı insanların, son dönemde belediye başkan adaylığı için particilik oynamaya kalkışmaları aslında tam bir trajedik komedya. Sormazlar mı insana ne ektiniz de ne biçme derdindesiniz diye…?

Evinin elektriği kesilmiş gariban koşar partiye vatandaş, evinin rızkından keser derman olur bu iki cengaver. Hastasına ilaç alamaz gariban, koşar Tuna-Umutlu ikilisi çare bulurlar. Gurbette çocuğu okuyanın imdadına, evinin kirasını ödeyemeyenin yardımına koşan yine bu iki cengaver. Bunca senedir verilen mücadele ortada. Hadi Ak Partiye gönül vermişler umurlarında bile değil yeter ki kapabilsinler bir meclis üyeliği bu kısmı anladık lakin Allah’tan bile korkmazlar mı acaba diye merak ediyorum.

Ak Parti Edremit’te gerçek bir diriliş istiyor ve gerçekten belediye başkanlığını kazanmak istiyor ise Edremit’te, ne uzaktan kumandalı Yücel Yılmaz dayatmacılığına, ne de bilmem kimin dayılığı ardından iş çevirenlere kulak asmaması gerekiyor. Burada en etkin görev de Ak Partinin körfez bölgesinden sorumlu milletvekili Mustafa Canbey’in bu uyarılarımı mutlak surette dikkate alması gerekiyor. Aksi takdirde ne mi olur? Geçen seçimde meclis üyeliği listesinden sildirilen handikapların yeniden tekrar etmesine var ise tahammülü, bana ne der geçerim.

Ve sonra daha halasının oğlunu bile tanımayanlardan, Ak Parti adına Edremitli için bugüne kadar kılını bile kıpırdatmamışlardan ve dahi cinsiyeti bayan ve soyadı övünç diye ortaya çıkmış isimlerden Ak Parti hanesine kaç düzine goller yendiğini hep birlikte izlersiniz. Nasıl olsa siyasette kelle almak kolay oturulan koltuklardan, ilan edilir birkaç isim günah keçisi denilerek, sonrasında da balık hafızalı kitlelere masallar anlatılır öyle mi? Bu son dönemeç ve bu virajın alınamayışından tepeden tırnağa herkesin bir faturası olacaktır yarınlara. Ben testi kırılmadan diyeceğimi diyeyim de sonra kim halay çeker kim mehterle yürür kim geldiği gibi gider beni de ilgilendirmez.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL