mehmet_ertas_insaat
Yaşam

Edremit’ten 3 günde 17 tır yardım gönderildi

Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizde meydana gelen deprem felaketinin ardından yaraların sarılması için kolları sıvan Edremit Belediyesi vatandaşların dayanışması ile üç günde 17 tır dolusu yardım malzemesini, bölgeye gönderdi. Edremit Belediyesi,..

Edremit’ten 3 günde 17 tır yardım gönderildi
kafkas_reklam yeliz

Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizde meydana gelen deprem felaketinin ardından yaraların sarılması için kolları sıvan Edremit Belediyesi vatandaşların dayanışması ile üç günde 17 tır dolusu yardım malzemesini, bölgeye gönderdi.

Edremit Belediyesi, Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ilde meydana gelen deprem felaketinin ardından Edremitliler’in gösterdiği duyarlılık ile yardım malzemeleri hızla bölgeye sevk ediliyor. Şükrü Tunar Kültür Merkezi ve belediye şubelerinde ki toplama merkezlerinde tasnif edilen yardım malzemeleri hızla bölgeye gönderiliyor. Felaketin üçüncü gününde Edremit Belediyesi 17. Tırını yola çıkardı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yardım kampanyasında gönüllü yüzlerce katılımcının desteği ile çadır, ısıtıcı, battaniye, yorgan, uyku tulumu, kışlık kıyafet, bebek bezi, mama, biberon, kuru gıda, el feneri, pil, powebank, hijyenik ped, iç çamaşırı, eldiven, bere, ayakkabı, bot, sıvı sabun, tuvalet kağıdı, kağıt havlu gibi ihtiyaç malzemelerinden oluşan yardım paketleri kamyonlara yüklendi. AFAD ile koordinasyon içerisinde yürütülen çalışmalarda yardımlar Kahramanmaraş’ın Elbistan, Hatay’ın Defne ve Kırıkhan, Malatya’nın Arguvan, Adıyaman’ın Gölbaşı ilçeleri ile Osmaniye il merkezinde depremzedelere dağıtılmaya başlandı.

Edremit Belediye başkanı Selman Hasan Arslan,  yaşanan felaket nedeniyle tüm ulusa başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti, “Yaraları el birliği ile sarmak için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Edremitliler büyük bir duyarlılık gösterdiler. Komşularımızla birlikte çalışarak 17. Yardım aracımızı uğurladık. Bu toplumsal duyarlılıkla kenetlenerek acıların üstesinde geleceğimize inanıyorum” dedi.

Edremit’ten 3 günde 17 tır yardım gönderildi

Hatay-Defne Yardım Dağıtımı_01
Hatay-Defne Yardım Dağıtımı_04
Yardım konvoyları (2)
Yardım konvoyları (4)
Hatay-Defne Yardım Dağıtımı_02
Hatay-Defne Yardım Dağıtımı_03
Yardım konvoyları (3)
Yardım konvoyları (1)
Yardım konvoyları (5)
Hatay-Defne Yardım Dağıtımı_01 Hatay-Defne Yardım Dağıtımı_04 Yardım konvoyları (2) Yardım konvoyları (4) Hatay-Defne Yardım Dağıtımı_02 Hatay-Defne Yardım Dağıtımı_03 Yardım konvoyları (3) Yardım konvoyları (1) Yardım konvoyları (5)

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL