mehmet_ertas_insaat
Kültür-Sanat Manşet

KENT TİYATROSU 22. SANAT YILINA MERHABA DİYOR

Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu 22. Sanat Yılına Merhaba Diyor “Sanatta 22.Yıl” sloganıyla tiyatro severlerin karşısına çıkacak olan Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu için 2021-2022 yılı yeni dönem oyunculuk kayıtları başladı. 8-12..

KENT TİYATROSU 22. SANAT YILINA MERHABA DİYOR
kafkas_reklam yeliz

Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu 22. Sanat Yılına Merhaba Diyor
“Sanatta 22.Yıl” sloganıyla tiyatro severlerin karşısına çıkacak olan Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu için 2021-2022 yılı yeni dönem oyunculuk kayıtları başladı.

BURHANİYE BELEDİYESİ KENT TİYATROSU 22. SANAT YILINA MERHABA DİYOR (2)

8-12 yaş Drama Grubu, 13-18 yaş Çocuk ve Gençlik Oyunları Grubu,19-45 yaş Yetişkin Oyunları Grubu olmak üzere üç ayrı kategoride açılan kurslara kayıtlar 18 Eylül-15 Kasım arasında Burhaniye Belediyesi masasında yapılacak.

Sanatta 21.yılını geride bırakan ve günümüze kadar pek çok film ve dizilere oyuncu yetiştirmiş Kent Tiyatrosu , Belediye Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde oynadığı ulusal ve uluslararası tiyatro oyunlarıyla onlarca ödül aldı.

Atölye ve oyun hazırlığı çalışmalarına başlayacaklarını bildiren Genel Sanat Yönetmeni Uğur Mamuk,  her yaştan oyuncu adaylarını beklediklerini söyledi. 1999 yılında kurulan Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu, her yıl çocuk ve yetişkin oyun grupları oluştururken bugüne kadar çok sayıda oyun sahneledi.

Sanat hayatı boyunca, televizyon ve sahnelere pek çok ünlü de yetiştiren BBKT, yönetmen, yazar, ressam, görüntü yönetmeni ve cast direktörü olmak üzere çok sayıda sanatçıyı profesyonel sahnelere gönderdi.

Sanat ve sanatçıya olan değeri her fırsatta hatırlatan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, BBKT’nin Burhaniye’nin sanat anlamında değeri olduğunu ifade etti. Sanatın topluma yön veren bir olgu olduğuna değinen Deveciler “ Sanat emekten doğar ve yetişir davranış, karakter, adalet gibi bir çok olgunun rafine edilmesine yardımcı olur. Sanat dünyaya renk verendir. Bu renklerin hiç solmaması adına bizlerde sanatın ve sanatçının her zaman yanında olacağız” şeklinde konuştu.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL