mehmet_ertas_insaat
Kültür-Sanat Manşet

PELİTKÖY DEVE GÜREŞLERİ BAŞLIYOR

Geleneksel Pelitköy Deve Güreşleri Başlıyor
Sezonun ilk deve güreşi 12 Aralık 2021 Pazar günü Pelitköy Mahallesinde başlıyor.

PELİTKÖY DEVE GÜREŞLERİ BAŞLIYOR
kafkas_reklam yeliz

Burhaniye Belediyesi ve Pelitköy Deveciler Derneği tarafından tertip edilen Deve Güreşleri Pelitköy Arenasında yapılacak.

2

Geleneksel olarak her sene yapılan ve önceki yıl pandemi nedeniyle yapılamayan deve güreşleri bu yıl 23. kez yapılıyor. Burhaniye Belediyesi ve Pelitköy Deveciler Derneğinin iş birliğiyle yapılan etkinlikte, Burhaniye, Edremit, Ayvalık, Havran gibi ilçelerin yanı sıra diğer illerden de develer katılacak.

DEVECİLER “HERKESİ FESTİVALE BEKLİYORUZ”
Bu sezon körfezin ilk deve güreşlerine hazırlandıklarını ifade eden Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Yaklaşık 120 deve burada güreşe katılacak. Burhaniye’ye yakışır vaziyette bir festival havasında güreşler yapılacak. Binlerce kişinin bu güreşleri beklediğini biliyorum. Devecilik kültürünü ve deve güreşlerini daha da katılımcı hale getirmek adına biz yerel yönetim olarak organizasyonun destekçisiyiz. Çünkü, burada bir gün sürecek olan güreşler için yaklaşık 4-5 ay öncesinden hazırlıklar yapılmaya başlanıyor. Devecilerimize ve güreş severlerimize güzel bir güreş günü diliyorum” dedi.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL