mehmet_ertas_insaat
Manşet Siyaset

PKK SEMPATİZANI İLÇE BAŞKANINA RAĞMEN

PKK sempatizanlığı ile bilinen CHP Edremit İlçe Başkanı ve işbirlikçisi CHP (!) meclis üyesi Tümdeniz Çelebi’ye rağmen Ertaş yeniden CHP’de.

PKK SEMPATİZANI İLÇE BAŞKANINA RAĞMEN
kafkas_reklam yeliz

PKK sempatizanlığı ile bilinen CHP Edremit İlçe Başkanı ve işbirlikçisi CHP (!) meclis üyesi Tümdeniz Çelebi’ye rağmen Ertaş yeniden CHP’de.

Edremit’in sevilen yüzü, insanlara gösterdiği cana yakınlık ile bilinen, bir önceki dönemin Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, tüm engellemelere rağmen yeniden CHP saflarına katıldı.

TÜMDENİZ ÇELEBİ-DENİZ ONUR ÖZCANMehmet Ertaş’ın yeniden CHP’ye katılmış olması Edremit’te bilhassa CHP’nin Atatürkçü ve ulusalcıları arasında sevince sebep oldu. CHP’nin ilçe başkanının tescilli pkk sempatizanlığı, hdp severlerle kolkola Tümdeniz Çelebi’nin pervasızlıkları sonrasında CHP tabanında ciddi sıkıntılar oluşmuş, partinin Edremit’te terör örgütüne peşkeş çekildiği yönünde endişeler had safhaya varmıştı.

Mehmet Ertaş’ın yeniden CHP saflarına katılışı zorlu bir süreç idi.

GENEL MERKEZ PKK, HDP SEVERLERİ EDREMİT’TE EZDİ GEÇTİ
CHP Genel Merkezinin sürpriz bir kararla, direnç gösteren pkk sempatizanı ilçe başkanı ve hdp sever meclis üyesinin direnişine ve karşı koyuşlarına rağmen Ertaş’ı genel merkez kararıyla yeniden CHP üyesi yapması, bahse konu 2 ismin de üzerlerinin çizilmesi anlamı çıkarmalarına neden oldu. CHP Genel Merkezine bu 2 isim konusunda da ciddi şikayetlerin iletildiği, oluşan rahatsızlıklardan genel merkezin de yıldığı öğrenildi. Genel merkezin bu yönde karar vermesi, yarınlarda 2 isminde pasifize edileceği yönünde değerlendirmeleri de beraberinde getirdi.

Selman Hasan Arslan’ın bir sonraki dönemde aday bile gösterilmeyeceği bilinirken Edremit’te CHP’nin adayının kim olacağının da şimdiden ilan edilircesine gösterilen tavır, Edremit’te yaşayan Atatürkçü ve ulusalcıları ziyadesiyle memnun etti.

Mehmet Ertaş’a hayırlı olsun derken, CHP Edremit yönetiminin komple istifasını vermesi bekleniyor.

Bookmark and Share
YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL