mehmet_ertas_insaat
Kültür-Sanat Yaşam

5. EDREMİT KİTAP FUARI’NDA YEDİNCİ GÜN DE SONA ERDI

5.EDREMİT KİTAP FUARI’NDA YEDİNCİ GÜN DE SONA ERDI YENİDEN YAŞANABİLİR BİR DÜNYA MÜMKÜN Binlerce kişinin ziyaret etmeye devam ettiği  5. Edremit Kitap Fuarı’nın yedinci gününde yazar Osman Balcıgil edebiyatta iz..

5. EDREMİT KİTAP FUARI’NDA YEDİNCİ GÜN DE SONA ERDI
kafkas_reklam yeliz

5.EDREMİT KİTAP FUARI’NDA YEDİNCİ GÜN DE SONA ERDI

YENİDEN YAŞANABİLİR BİR DÜNYA MÜMKÜN

grup baba erenler (2)

Binlerce kişinin ziyaret etmeye devam ettiği  5. Edremit Kitap Fuarı’nın yedinci gününde yazar Osman Balcıgil edebiyatta iz bırakanları anlatırken, CHP Milletvekilleri Murat Bakan ve Yıldırım Kaya iklim krizi ve yaşanabilir bir dünyayı konuştular. Sosyalist parti Genel Başkanları Erkan Baş, Ercüment Akdeniz ve Alper Taş “Siyasetin Solunu” konuşurken, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Rıdvan Uz ve Mehmet Tolga Akalın da “Nasıl Bir Türkiye” istediklerini anlattılar. Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ulaşımı, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney yerel yönetimi anlattı. Günün açılışında ve kapanışında ise Baba Erenler Müzik Grubu kitapseverleri müziğin coşkusuyla buluşturdu.

murat bakan-yıldırım kaya (10)

İZ BIRAKANLAR

5Edremit Kitap Fuarı’nın 7. Gününde Türkiye’nin en çok satan yazarlarından olan Osman Balcıgil kitapseverleri hem önemli isimler, hem de tarihi dönüm noktaları üzerinden bir yolculuğa çıkardı. Tarihte iz bırakan önemli isimleri Sabahattin Ali, Suat Derviş ve Afife Jale’yi Gazeteci, Yazar Osman Balcıgil’den dinledik. Moderatörlüğünü oyuncu, yazar Haldun Açılsözlü’nün yaptığı söyleşide, Balcıgil okurlarının sorularını da yanıtladı, söyleşinin ardından Edremit Kültür Müdürü Cumhur Dokur konuşmacılara plaketlerini takdim etti.

murat bakan-yıldırım kaya (6)

İKLİM KRİZİ

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ve CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya “İklim Krizi ve Siyasi Süreç Nereye Gidiyor” başlıklı söyleşide iklim krizine dikkat çektiler. İklim krizine karşı uygulanması gereken politikaları anlatan Bakan “Dünyayı kirletenlere inat, yeniden yaşanabilir bir dünya için hep birlikte çalışmalıyız” dedi. Söyleşi sonunda konuklara plaketlerini CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı ve CHP Edremit İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan verdiler.

 iyi parti genel bşk yrd.ları Rıdvan Uz ve Mehmet Tolga Akalın (9)

SOLSUZ TÜRKİYE SOLUKSUZ KALIR

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz ve SOL Parti PM Üyesi Alper Taş’ın katıldığı “Siyasetin Solu” başlıklı söyleşiye binlerce kişi katıldı. “Solsuz Türkiye soluksuz kalır” vurgusunun yapıldığı söyleşide “Solun felsefesinde ‘her şey herkes için olacak’tır, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında kamucu, eşitlikçi, adil ve laik bir Türkiye’yi sol kurar ”  denildi. Fuar Genel Koordinatörü Gazeteci Necdet Saraç’ın moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide konuklara plaketleri belediye emekçileri verdiğinde alandaki binlerce kişi hep beraber ayağa kalkarak konuşmacıları ve emekçileri alkışladı…

fuar genel (2)

NASIL BİR TÜRKİYE

“Cumhuriyet’in İkinci Yüzyılında Nasıl Bir Türkiye Olacak” başlıklı söyleşide İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Rıdvan Uz ve Mehmet Tolga Akalın geniş bir çerçeve çizerek nasıl bir Türkiye istediklerini anlattılar. Gazeteci Bülent Aydemir’in moderatörlüğünde yapılan söyleşide “bir dönem kapanıyor, yeni dönemi halkla birlikte kazanacağız” vurgusu yapıldı.

Konuklara plaketlerini Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan verirken “az kaldı, geliyor gelmekte olan” vurgusu yaptı ve sonra da sahnede ortak bir fotoğraf verildi.

fuar genel (11)

BUGÜNKÜ PROGRAM

Edremit Altınkum Tesisleri’nde devam eden 5. Edremit Kitap Fuarı’ın sekizinci gün (20 Ağustos, Cumartesi) programı şöyle:

19:00​Türkiye’de paranormal ve korku hikayeleri

Işıl Işık

19:30 İmamların Öcü

Yavuz Selim Demirağ (Gazeteci, Yazar)

20:00​Türkiye’de Alevi gerçeği

Murtaza Demir (Yazar)

20:30 Türkiye siyasetinde kirlenme gerçeği

Gürsel Tekin (CHP İstanbul Milletvekili)

21:00​Tarım, ekonomi ve vergi

Ali Ekber Yıldırım (Yazar)

Ozan Bingöl (Vergi Uzmanı)

21:30​Biyolojinin gizemi ve evrim

Prof. Dr. Ali Demirsoy

22:30​Beşli Çete kimlerden oluşuyor?

Ali Mahir Başarır (Yazar, CHP Mersin Milletvekili)

23:00​Duvar ve çekilemeyen tuğlalar

Ahmet Şık (Gazeteci, TİP İstanbul Milletvekili)

Timur Soykan (Gazeteci)

Bookmark and Share
YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL