mehmet_ertas_insaat
Kültür-Sanat

AYVALIK BELEDİYESİ’NE ÜÇ BAŞARI ÖDÜLÜ

9.Uluslararası Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri Cadde Bostan Kültür Merkezi’nde yapılan törenle sahiplerini buldu.

AYVALIK BELEDİYESİ’NE ÜÇ BAŞARI ÖDÜLÜ
kafkas_reklam yeliz

AYVALIK BELEDİYESİ’NE ÜÇ BAŞARI ÖDÜLÜ

9.Uluslararası Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri Cadde Bostan Kültür Merkezi’nde yapılan törenle sahiplerini buldu.

AYVALIK BELEDİYESİ’NE ÜÇ BAŞARI ÖDÜLÜ (1)

Şener Şen, Demet Akbağ, Mert Fırat ve Yücel Erten’e kadar birçok duayen ismin de bulunduğu ve ödül aldığı törende, İzmit Belediye Başkanı Avukat Fatma Kaplan Hürriyet ve Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Tiyatro ve Sanata Katkı Özel Ödülüne değer görüldü. Ödülü, Belediye Başkanı Mesut Ergin adına Ayvalık Belediyesi Kültür Müdürü Ayşe Urul aldı. Ayrıca beş jüri özel ödülünden biri, Ayvalık Belediye Tiyatrosu “Neyzen Ya Yaşıyorsa?” oyununun yazarı, yönetmeni ve oyuncusu Erkan Cılak’a bir diğeri ise kadın oyuncu olan Alev Abacı’ya verildi.

AYVALIK BELEDİYESİ’NE ÜÇ BAŞARI ÖDÜLÜ (4)

Genel Koordinatör Erbil Göktaş, konuşmasında bu sene çok mutlu olduklarını Türkiye’nin her yerinden yeni yazarlar çıktığını dile getirirken ‘mesela Ayvalık’ta bir Neyzen var ki, insan donup kalıyor’ diyerek oyunu bir kez daha onurlandırdı. Anadolu ve İstanbul bazında alınan ödüllerde genel itibariyle Şehir ve Devlet tiyatroları boy gösterirken, Ayvalık Belediye Tiyatrosu ‘nun parmakla sayılabilecek kadar özel ve belediye tiyatrolarının arasında üç ödüle değer görülmesi ise ekibe ayrı bir mutluluk yarattı.

AYVALIK BELEDİYESİ’NE ÜÇ BAŞARI ÖDÜLÜ (5)

Törende konuşan Erkan Cılak, “Ayvalık 1923/1940 arası 38 oyun çıkarmış, 160’ın üzerinde oyun sahnelenmiş bir kent, 1935’te Darülbedayi’ye kafa tutmuş bir kent. Böyle bir kente 99 yıl Belediye Tiyatrosu kurmayı unutmuşlar. Bizim dönemimizde nasip oldu, ilk oyunla iki ay gibi bir süreçte bu ödüllere layık görülmek mutluluk verici. Bu yolda destek veren Belediye Başkanımız Mesut Ergin’e ve inanan tüm belediye yöneticilerine, oyuna inanan ekip arkadaşlarıma ve onca işin arasında oyun çıkarmaya çalışırken gerildiğim için kahrımızı çeken ailelerimize, arkadaşlarımıza, yakınlarımıza teşekkür ederim” dedi.

AYVALIK BELEDİYESİ’NE ÜÇ BAŞARI ÖDÜLÜ (2)

Alev Abacı ise, oyunda olmaktan gurur duyduğunu, destek olanlara teşekkürlerini iletti. Abacı, “Yeni olmamıza rağmen bizleri göz ardı etmeyen Yeni Tiyatro Dergisi jürisindeki üyelere çok teşekkür ediyorum” dedi.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL