mehmet_ertas_insaat
Levent Mercan Siyaset

BİR ŞEY OLDU AMA NE OLDU BİLEMİYORUZ GALİ

merakımdan soracağım sizlere; Salih Müslim yine devlet protokolü ile kırmızı halılardan geçirilerek mi ağırlanacak sürecin sonunda?

BİR ŞEY OLDU AMA NE OLDU BİLEMİYORUZ GALİ
kafkas_reklam yeliz

Merakımdan soracağım sizlere; Salih Müslim yine devlet protokolü ile kırmızı halılardan geçirilerek mi ağırlanacak sürecin sonunda?

CHP’nin izlediği siyasi süreçte HDP’ye verdiği siyasal destek yüzünden ben bile defalarca CHP’yi sert eleştirdim. Ancak 3 gün önce bir şey oldu ama ne oldu bilemiyoruz gali.

Ak Parti heyeti bir anda HDP ziyareti ile gündeme geldi. Hani açılım saçılım süreçlerinin siyasi işbirliği içinde olan iki siyasi partisi, sanki eski günlerdeki gibi yeniden açılma peşindeler mi yoksa anayasanın ilk dört maddesini değiştirmek üzere seçim öncesi görüşme mi bilemiyoruz.

Ülkemizdeki yasaların legal saydığı her siyasi oluşumun aslında görüşmesinden yanayız. Hele hele meclis başkan vekili sıfatı verip altına sırhlı makam aracı verilmiş bir siyasi partinin yok sayılmasına, görmezden gelinmesine mantığımız da razı değil. Ah bir de HDP çatısı altında sırtlarını ypg, pyd gibi terör örgütlerine yasladıklarını açıklayanlar, bölücü terör örgütü pkk’nın elebaşısının heykelini dikmekten bahsedenler olmasa.

Şimdi halk arasında meşhur bir söz vardır ya hani zurnanın zırt dediği yere geldi ülke siyaseti. Dün pkk’nın siyasal temsilcisi damgasıyla her platformda tefe konulan HDP ile şimdi yine yeni yeniden megri megri türküleri eşliğinde yeni bir açılım sürecine mi ülkecek yelken açacağız sorusuna cevap bulamaz olduk ülkece. Adına havuz medyası denen iktidar gücünden beslenen sözde medyadan tek satır haber yayınlanmadı. Muhalif medya ise vicdan ile cüzdan arasına sıkışmış bir halde şaşkınlıkta. Hatta sanki manitası tarafından aldatılıp poposuna tekme yemiş delikanlının aşk ızdırabından beter sancılara gark olmuş bir cenahın ne diyeceğini bilemez olmuş sessiz sözcüleri gibi abandone haldeler.

Eğri kalem ile doğru çizgi çekemezsiniz ki..! Dün köpek dediğine bugün öpek diyecek halde kalem sallayamazsınız ki..! Türk Halkının zekasını hakikaten yok sayamazsınız ki..! Şimdi ne değişti? Sandıktan tavşan bile çıkamayacağını yeni idrak etmiş bir güruhun aklı ise bu gelişme, kırmızı bülten ile aranan Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkartılması bile İstanbul’u kaybetmekten kurtarabildi mi? Dün bir şey oldu ama ne oldu anlayamadık cümlesini kuran siyasi düşünce, geçmişten acaba bir pay çıkarımı yapabildi mi? Demirtaş’a özgürlük vaadi söz konusu ise bu görüşmenin perde arkası, Öcalan’a sağlık vs sebeplerle bir özgürlük yolu açma hamlesinin ilk adımı ise bunlar, bu halk sandıkta hesap sormaz mı sanıldı acaba?

Gelelim madalyonun diğer tarafına. HDP’ye oy veren seçmenin akıl tutulması yaşadığını düşünen var ise hazır olsunlar yarınlarda med-cezir manzaralarına. Aşağılanmış, siyasi irade ve tercihleri örselenmiş kitle, zekalarıyla alay edildiğini görmezden gelir mi sanılmakta acaba?

Aşağı mahallenin genci ile flört eden genç kıza her çeşit yaftayı vurup, sonra kendisine sevgili yapıp, bundan sonra benim namusumdur demekten ne farkı var ki gelinen noktanın?

Ecevit’i bir anda yarı yolda kaderinle baş başa kal diyen, haziran seçimleri sonrasında CHP’nin başbakan sen ol teklifini reddeden Devlet Bahçeli ve bozkurt anlayışı bakalım unutulmamış, kulaklardan bir türlü silinmemiş megri megri türküleriyle halay çekmeyi sindirebilecek mi? Yoksa dağıtırım bu ittifakı mı diyecek hep birlikte göreceğiz. Ancak düşüncem odur ki; MHP ve Devlet Bahçeli, yeni gelişmenin ilk kaderine terk edileni olacağa benziyor. Bahçeli ya yok sayılmayı kabullenecek ya da tarih tekerrürden ibarettir sözünü tescilleyecek.

Meral Akşener tayfası da sosyal medyada Ak Parti Milletvekili, eski milli futbolcu Alpay Özalan’a fena yüklenmekte. Son derece ağır sözlerle yapılan eleştirilere hala cevap vermeyen Mv. Özalan’ın suskunluğu bozulacak mı merak ediyorum.

Ve Meral Akşener son gelişme sonrasında Kürt Halkının siyasi temsilcisi HDP’dir diye yine yüksek sesle ekranlardan hitap mı edecek yoksa terk edildim terk edildim şarkısına yeni nakarat mı üretecek?

Merakla izlemeye devam ediyor olacağım süreci. Ancak bildiğim bir şey vardır ki; tarihten ders çıkarmayanlarla doludur siyaset kabristanlığı. Ve en büyük yanıldı nedir bilirmisiniz, neticesi başarısızlık olmuş hamleleri sanki bu defa başaracağız diye pazarlayanların en büyük destekçileri, dünün her şeyi kabullenen teslimiyetçileridir.

Haydi hayırlısı olsun diyelim şimdilik de merakımdan soracağım sizlere; Salih Müslim yine devlet protokolü ile kırmızı halılardan geçirilerek mi ağırlanacak sürecin sonunda?

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL