mehmet_ertas_insaat
Yaşam

EKREM UMUTLU’NUN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu; “Kurtuluş Mücadelemizin başarıyla sonuçlanmasında, ülkemizin bugünlere gelmesinde tarihimizdeki en önemli dönüm noktalarından biri 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlu olsun” dedi.

EKREM UMUTLU’NUN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
kafkas_reklam yeliz

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Umutlu, 30 Ağustos Zafer Bayramını Kutladı

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu; “Kurtuluş Mücadelemizin başarıyla sonuçlanmasında, ülkemizin bugünlere gelmesinde tarihimizdeki en önemli dönüm noktalarından biri 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlu olsun” dedi.

30 Ağustos Zaferi’nin kolay kazanılmadığını, ecdadımızın canı pahasına mücadele ederek bu vatanı bizlere emanet ettiğini belirten Başkan Umutlu; Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde milletin, şanlı orduyla ile birlikte 30 Ağustos 1922’de emsalsiz bir kahramanlık destanı yazdığını ifade etti.

Cumhuriyetin müjdecisi, bağımsızlığın nişanı ve aziz Türk milletinin hürriyet destanı olan 30 Ağustos Zaferini her yıl milletçe kenetlenerek büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladıklarının altını çizen Başkan Umutlu; “Şanlı zaferimizin 101. yılı kutlu olsun” dedi.

Umutlu; sözlerine şöyle devam etti.
“Şanlı tarihimiz dünyayı etkileyen, toplumların yaşantısına yön veren nice başarılar ve zaferlerle doludur. Milletimiz, var olduğu ilk günden beri vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkmak için elinden gelen mücadeleyi göstermiş; yeri geldiğinde vatan savunması uğruna canını vermekten kaçınmamıştır. İstiklal Marşı’mızda da vurgulandığı gibi ‘hür yaşamak’ aziz milletimizin genlerinde, kodlarında, hayat felsefesinde vardır. Hür yaşamaya düşkün olan halkımız, bağımsızlığının önünde duran bütün engelleri ve tehlikeleri bertaraf etmeyi iyi bilir.
Bizler de ülkemizi her alanda yeni zaferlere taşımak, önümüze çıkan engelleri aşıp milletimiz için durmadan çalışmak amacıyla, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde hedeflenen ‘Türkiye Yüzyılı’ gayesini gerçekleştirip ülkemizi ve milletimizi daha müreffeh seviyelere taşıyacağız. Çalışmalarımızı bu inançla sürdürmekteyiz” diye konuştu.

30 Ağustos’u bayram kılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi ile milletimiz, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere tarihi bir ders verdiğini söyleyen AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu;
“ 30 Ağustos Zaferi; milletimizin, özgürlük ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihe kazınmıştır. Bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. Türk milleti tarihinden aldığı ilhamla, atalarından aldığı güç ve feraset ile devletin bağımsızlığına, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyetine ve milli egemenliğine sahip çıkmaya devam edecektir. Tarih var olduğu sürece Türk’ün millet egemenliğine hiçbir kuvvet engel olamayacaktır.

Kurtuluş Savaşı’mızın önemli ve nihai adımlarından biri olan 30 Ağustos Taarruz Harekâtı, ordumuzun ve milletimizin kesin zaferi ile sonuçlanmış ve düşman askerleri yurdumuzdan kovulmuştur. Başta Gazi Mustafa Kemal ve onun silah arkadaşları olmak üzere, kahraman ordumuzu, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Şehitlerimizin ruhları şad, mekânları cennet olsun” dedi.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL