mehmet_ertas_insaat
Levent Mercan Manşet

HASAN’A KURULAN KUMPAS KAYMAKAMA PATLADI

Edremit ÇYDD’nin 9 Eylül Kurtuluş Günü etkinliklerinde sergilediği kareograf sebebiyle AK Parti Meclis Üyesi Murat Tuna’nın tepkisi bir anda çığ gibi büyüdü. Tepkiler sonrasında ilk fatura Kaymakam Turgay Ünsal’a çıkarıldı..

HASAN’A KURULAN KUMPAS KAYMAKAMA PATLADI
kafkas_reklam yeliz
Edremit ÇYDD’nin 9 Eylül Kurtuluş Günü etkinliklerinde sergilediği kareograf sebebiyle AK Parti Meclis Üyesi Murat Tuna’nın tepkisi bir anda çığ gibi büyüdü. Tepkiler sonrasında ilk fatura Kaymakam Turgay Ünsal’a çıkarıldı ve olay ile ilgili açılan soruşturma gereği Kaymakam Ünsal merkeze çekildi.
Selman Hasan Arslan’ı harcamak üzere etrafını çeviren bazı güruhların son tezgahı bu noktaya dayandı. Arslan’ın seçim sürecinde etrafını çeviren bu odaklar zaman içinde kiralık kalemler ve aracılar ile Selman Hasan Arslan’ı ve yönettiği belediyeyi zora sokan çeşitli habelerle zor durumda kalmasına neden olmuşlardı. ÇYDD’nin son hamlesi ve yaşanan gelişmeler yeni bir kumpası daha ortaya koydu. Kumpas Hasan’a oldu ama sonuç Kaymakam Ünsal’a patladı. Çünkü kurtuluş günü etkinliklerini belediyenin düzenlediği öngörülerek hazırlanan kumpas senaryo ile asıl hedef Başkan Aslan idi. Başkan Arslan’ın bile etkinliklerde hangi STK’nın nasıl geçiş yapacağını bilmediği gerçeği ortadadır. Metin Tuncer’in bu senaryoları önceden bilmesi gerekirdi. Ona göre de tedbir alması icap ederdi. Selman Hasan Arslan’ın etrafını çevirmiş menfaat odaklarının önceden de buna benzer hadiselerle Arslan’ı zor duruma düşürdükleri hala hafızalarımızdadır. En son Şükrü Tunar Kültür Merkezinde yapılan etkinlikte Millet İttifakının ortağı olan İyi Partililerin video gösterisinde yer almamasından dolayı gösterilen tepkileri sanırım hepiniz hatırlarsınız. O vakit Hasan Arslan’a bu konuda nasıl tuzak kurulduğunu anlattık ama Başkan Arslan’ın Altınoluk güruhunun böylesi tuzaklarla kendisini nasıl zor durumda bırakma arzusunda olduklarını kendisine bir türlü anlatamadık. Dün yaşanan hadisenin de perde arkasına biraz olsun bakmak isteyenler, yine aynı güruhun bu hadisede nasıl etkili olduklarını göreceklerdir.
Hasan Arslan’ın çevresindeki kumpasçıları bir an önce temizlemesi gerekiyor. Çünkü bu kumpasçıların asıl amaçları bundan üç yıl öncesinde kurdukları projeye dayanmaktadır. Bir oldu bitti ile Başkan Arslan’ı açığa aldırıp, yerine Altınoluk güruhunun ekonomik finansörü Tümdeniz Çelebi’yi başkanlık koltuğuna oturtmaktır. Başkan Arslan bu gerçek ile defalarca yüzleşse de, bu konuda Ezberbozan Medya olarak defalarca eleştirilerimize hedef olsa da bir türlü bu gerçeğe inanmak istememesinden kaynaklı olarak, bugün gelinen nokta yaşanmıştır.
Başkan Arslan’ın artık whatsapp kalpazanlarından, sözde STK kumpasçılarından kurtulması ve kendisini o koltuğa oturtan Edremit Halkının gerçek temsilcileriyle yol yürümesi gerekmektedir. Aksi takdirde bir sonraki kumpas daha ağır sonuçları beraberinde getirecektir.
Kaymakam Ünsal’a gelisek, muhtemelen soruşturma tamamlandıktan sonra görevinin başına geçecektir. Bundan sonrasında ise daha dikkatle görevini sürdürecektir. Edremit’te terör örgütünün temsilciliğine soyunmuş siyasetçi kılıklılar ve sözde işadamı kılıklılara hem gerekli mesafeyi koyması gerektiğin daha iyi anlayacak hem de harekete geçirmesi gereken mekanizmaları hızla reaksiyona sokacaktır.
Murat Tuna doğru müdahale etmiştir. Nene Hatunların, Kara Fatmaların ülkemizin bağımsızlığını kazanmasında ne kadar önemi olduğunu hala sindirememiş kitlelerin kulaklarından silemedikleri çan seslerini, böylesi kirli kumpaslarla sözde çağdaşlık laiklik vurguları ile akıllarınca zincir kırmak olarak niteledikleri eylemlerin arkasında İslam’a olan düşmanlıkların sergilenişi vardır. ÇYDD’nin üst düzey yöneticilerinin ezandan duydukları rahatsızlıkları bu toplum unutmamıştır, unutmayacaktır. Türk Kadınına hiç kimse esaret zinciri vurmaya cesaret edememiştir. Edemeyecektir. Bu kumpasdan ders çıkarması gereken herkes kendi payına ne düşüyor ise bundan sonra daha dikkatli olması gerekmektedir.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL