mehmet_ertas_insaat
Eğitim Sürmanşet

HÜKMEDEMEDİĞİNİZ BEYİN HÜKMEDİLİR

Cenab-ı Allah insanoğlunu yaratırken hayvanlardan farklı olarak düşünme, sorgulama yapma ve muhakeme etme özellikleri ile donattığı bir beyin verdi insana. İnsan kendisini bu derece kıymeti yaratan Allah’ın kendisine verdiği bu..

HÜKMEDEMEDİĞİNİZ BEYİN HÜKMEDİLİR
kafkas_reklam yeliz
Cenab-ı Allah insanoğlunu yaratırken hayvanlardan farklı olarak düşünme, sorgulama yapma ve muhakeme etme özellikleri ile donattığı bir beyin verdi insana. İnsan kendisini bu derece kıymeti yaratan Allah’ın kendisine verdiği bu özelliği ne kadar doğru kullanabilmekte?
Evinizde yemeklerde kullanmak için marketten yağ alıyorsunuz. Yağı satan market üretici firmanın imzalamazsanız alamayacağınız bir form sunuyor. Formda yemeklerde kullanmanız durumunda herhangi bir şekilde geberirseniz biz sorumlu olmayacağız. Ya bunu imzalar öyle alırsınız ya da yağ satın alamazsınız diyerek size formu imzalatıyor. Bu şekilde yemekte kullanmak için marketten yağ alırmıydınız? Sanırım almazdınız değil mi? Bir de birileri çıkıp forma imza atıp o yağı yemeklerde kullanmak istemeyenlerin, marketlere girerken adli sicil kaydınızı getirin dediğini düşünün. Adli sicil kağıdı olmazsa markete de giremeyeceksiniz. Tam bir akıl tutulması değil mi?
Madalyonun bir de arka yüzü var. Mesela vergi dairelerinin form imzalamayanlardan vergi almam dediğini duydunuz mu? Adli sicil formunu getirmeyenden vergi almam dediğini duydunuz mu?
Sizi öyle kısıtlar hale gelmiş ki bu yağ üreticilerinin form imzalatma arzuları; iş bilmez bir kesim de çıkıp formu imzalamazsan seni tiyatroya, sinemaya, otellere, kafelere sokmayız demeleri yok mu? Ya formu imzalayarak yemeklerde kullanacağın yağı alabilirsin ya da adli sicil kayıt formunu alarak yağ alabileceksin. Başka türlü sana yağ vermem diyenlerin sattıkları yağın ruhsatı bile olmadığı halde, insan kendisini neden kıskaca sokmak için uğraşmakta? Mesela sizlere bu yemeklik yağı kullanmak için dayatmalarda bulunanlar yağın muhteviyatına dair neden bir ruhsat zorunluluğu getirememekte? Neden sizler bunu düşünememektesiniz?
Allah’ın verdiği beyni siz doğru kullanamaz ve sahip olduğunuz beyne siz hükmedemezseniz, her türlü dayatmayı korku olarak algılar, sizi öldürüp öldürmeyeceğini bile bilmediğiniz yemeklik yağı alabilmek için güdülerek form da imzalarsınız, adli sicil formu müptezeli de olursunuz. Çünkü siz size verilen beyne hükmedememişsiniz demektir.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL