mehmet_ertas_insaat
Siyaset Yaşam

Nevin Sayman Bir Çaktı Pir Çaktı-Edremit Yücel Yılmaz’ın Talebini Reddetti

Şehir Plancısı Nevin Sayman Altınkum’da satılması planlanan arazinin hem deprem riski açısından risk oluşturduğunu hem de, zemin sıvılaşması yüzünden insanların ölebileceğine dikkat çekerken, ortaya koyduğu bilgiler Edremit Halkının bir anda gündeminde bomba gibi patladı.

kafkas_reklam yeliz

Son günlerde Yücel Yılmaz’ın algı siyaseti yaparak Edremit’ten bedel ödemeden Çıkrıkçı’da arıtma yeri istiyoruz, Edremit Belediyesi Meclis Üyeleri yer vermiyor çıkışı sonrasında, kamuoyu bir anda gündem konusunda ne döndüğünü anlamakta zorlandı.

MEVCUT ARITMAYI BİLE KULLANAMADI
Zeytinli Altınkum bölgesinde eskiden beri var olan arıtmanın yetersiz olduğu herkesçe bilinmekte. Aşırı artan nüfus yoğunluğunu karşılayamaz hale gelen arıtmayı değil geliştirmek, kapasitesinden bile kullanamadığı ortaya çıkan BBB Başkanı Yücel Yılmaz’ın, Altınkum’da tartışmalara neden olan arazi ile birlikte mevcut arıtma alanını da satışa koyma arzusunun altında imar rant hesabı olduğu herkesçe görüldü.

BEDELSİZ TALEP EDİLEN ÇIKRIKÇI ARAZİSİ
Yücel Yılmaz’ın arıtma yapma bahanesi ile talep ettiği Çıkrıkçı’daki araziyi bedelsiz istediği, Edremit Belediyesi yetkililerinin karşılığında emsal bir arazi ile takas yapma taleplerinin reddedildiği, Edremit Belediyesi tarafından verilmesi durumunda, arıtma yapılmaması durumunda iade edin talebinin ise reddedildiği, ortada iyi niyetle samimi yaklaşımın Yücel Yılmaz tarafından gösterilmediği anlaşıldı.

ESKİ İTFAİYE YERİNİ DE SATTILAR
Edremit Belediyesinden eski itfaiye arsasına BBB hizmet binası yapmak üzere geçmişte talep eden Yücel Yılmaz’ın bu arsaya hizmet binası yapmak yerine bir müteahhide sattığı ortaya çıkmıştı. Edremit Belediyesinden defalarca yer talebinde bulunan Yücel Yılmaz’ın Edremit Belediyesine 1 metrekare yer bile karşılık olarak vermediği ortaya çıktı.

SATILMASI PLANAN ARAZİYE ÇIKAN YOLLAR SIFIRDAN YAPILDI
Edremit Halkına hizmet olarak yapılıyor algısı oluşturulan, Edremit Halkı tarafından Ova Yolu olarak bilinen yolun asfaltlanması, Edremit OSB kavşağının sözde akıllı kavşakla bu yola bağlanması dikkatlerden kaçmadı. Vatandaş yandaş medya algılarıyla Edremit Halkına hizmet olarak yapıldığını zannederken asıl derdin satılacak olan araziye yolların bağlanması olduğunu gördü. Yılan hikayesine dönen Ülkü yolunun da bir anda Altınkum’daki satışa çıkartılacak olan arazinin gündeme gelmesiyle Ülkü Yolunun da yapımına başlandı. Akçay Kavşağı daha aciliyet gösterirken Ülkü Yolunun yapımına başlanmış olmasının ardında satılması planlanan araziye yol bağlantısı maksadı taşıdığı vatandaşça anlaşıldı.

NEVİN SAYMAN BİR ÇAKTI PİR ÇAKTI
Şehir Plancısı Nevin Sayman Altınkum’da satılması planlanan arazinin hem deprem riski açısından risk oluşturduğunu hem de, zemin sıvılaşması yüzünden insanların ölebileceğine dikkat çekerken, ortaya koyduğu bilgiler Edremit Halkının bir anda gündeminde bomba gibi patladı. Yücel Yılmaz’ın sergilemiş olduğu belediye başkanlığı anlayışının altında yatan hadiselere değinmesi, arıtma arazisi talebinin ardında yatan konuların neler olduğu konusunda vatandaşı bilgilendirmesi, o arazi üzerinden rant devşirme hesapları yapanların hesaplarını alt üst etti.

EDREMİT MECLİS ÜYELERİNİ HEDEF GÖSTERMEK SİYASİ ETİKLE BAĞDAŞMIYOR
Yücel Yılmaz’ın satışı ile birlikte inanılmaz bir rant alanına dönüşecek olan arazi üzerindeki hayalleri suya düşünce Edremit Belediyesinin Meclis Üyelerini hedef göstermesi halk arasında infiale neden oldu. Edremit’in evlatlarını Edremit Halkına algı siyaseti ile şikayet ederek zor durumda kalabileceklerini düşünmesi Yücel Yılmaz’ın siyasi etik anlayışının sınıfta kalmasına neden oldu. Algı siyasetine sarılan Yılmaz’ın kurduğu oyunun bir anda bozulması, talep ettiği arazinin kesinlikle Edremit Belediyesince verilmeyeceğinin anlaşılması üzerinde, Yılmaz’ın hırçınlaşan tavrı beraberinde tepkileri de getirdi.

Şehir Plancısı Nevin Sayman’ın yapmış olduğu kamuoyunu bilgilendirme maksatlı yayınladığı video Edremit’te çok ses getirdi. Gerçekleri Ezberbozan Medya’dan öğrenmeye devam eden Edremit Halkının Nevin Sayman’ın ağzından da aynı söylemleri bir kez daha duyması, ortaya koyduğumuz tezlerin ne kadar doğru olduğunu da göstermiş oldu.

BBB Başkanı Yücel Yılmaz’ın hayallerinin suya düşmesiyle bundan sonra ne gibi hamleler yapacağı öngörülürken, Edremit Belediyesini aciz gören anlayışın Edremit’te yarattığı suni sempatiyi de yok etmeye fazlasıyla yetti. Siyasi kulislerde Yılmaz’ın Ak Parti tarafından aday gösterilmeyeceği söylentilerinin yüksek sesle dile getiriliyor olması anlaşılan Yılmaz’ın psikolojisini de etkilemiş. Her zaman dişlerini göstere göstere gülümseyerek poz veren Yılmaz’ın bir anda öfke patlaması yaşaması, sakladığı gerçek Yücel Yılmaz’ın ortaya çıkmasına da neden oldu.

AK PARTİ’YE ONARILAMAYACAK HASARLAR VERMEKTE
Yücel Yılmaz’ın ben yaparım olur mantıklı kararlarının Edremit’te karşılık bulmadığını gören Ak Parti Genel Merkezinin CHP’nin seçimi elini kolunu sallayabilecek potansiyele sahip Ahmet Akın’a karşı direnç gösterebilecek yeni bir aday aradığı söylentileri toplumda da kabul görmeye başladı.

Ak Parti’nin önümüzdeki yerel seçimlere Balıkesir’de Balıkesirlilerin değer verdiği bir işadamı ile seçimde yarışacağı öngörülmekte.

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL