mehmet_ertas_insaat
Levent Mercan Manşet Siyaset

ORADA Bİ DUR BAKALIM NEDİM AĞABEY

ORADA Bİ DUR BAKALIM NEDİM AĞABEY Dünden beri sosyal medyada Uğur Dündar taklidi yapar durursun. Üniversitenin rektörünü fetöcü ilan ediyorsun da, cumhuriyetin savcılarına Balıkesir’e geldiğinde neden bir dilekçe ile başvurup..

ORADA Bİ DUR BAKALIM NEDİM AĞABEY
kafkas_reklam yeliz

ORADA Bİ DUR BAKALIM
NEDİM AĞABEY

nedim_dagtekin

Dünden beri sosyal medyada Uğur Dündar taklidi yapar durursun. Üniversitenin rektörünü fetöcü ilan ediyorsun da, cumhuriyetin savcılarına Balıkesir’e geldiğinde neden bir dilekçe ile başvurup fetöcü dediğin İlter Kuş için suç duyurusu yapmıyorsun. Üstüne üstlük düğününe icap etmediğinden de serzeniş etmekten de geri kalmıyorsun. Düğüne gelseydi 2 kare foto paylaşsaydın o vakit ne diyecektin?

YÜREĞİN YETİYORSA
İlter Kuş’u ABD’de yaşayan fetöcü ile fotoğrafından dolayı fetöcü ilan edecek kadar yürekliysen aynı yürekliliği de “dön gel hocam bu hasret bitsin” diyenler için de gösteremiyorsan senin bakış açının şaşı bakış olduğu ortaya çıkar. Yüreğin yetiyorsa, fetö mücadelesinde samimi isen icraat koyacaksın ortaya. Klavye başına geçip, düğününe gelmedi diye servis bilgilerle ahkam kesmemelisin.

YENİ ŞAFAK ZIRVALARI
Senin belge zannettiğin haber küpürlerini de sözde bilgileri de yıllar öncesinden biliriz. Kulaktan doyma, basma kalıp ezber söylemlerle kalem sallamaz, lügat parçalamayız. Dünden beri izliyorum paylaşımlarını. Nerede bardağı taşıracaksın diye merak ederken bu sabah medyaya da yavşak diyerek bulaştığını gördüm; üzüntüyle.

AdsızBasın senin sana servis edilmiş ezberlerini köşelerine dayamakla görevli kuruluş değil ki. Bizler gazeteciliği düğününe gelmeyenlerin sitemlerini manşetlere taşıyarak meslek icra etmeyiz ki. İçimizde çekinenler de olacaktır ama fetö elebaşısına dön gel diyene küçük dilini yutup, düğününe gelmeyene fetöcü damgası vuracak kadar da şuursuz değildir. Sizler maklube sofralarında gezindiniz mi bilmem lakin ben sizin maklube sofralarında yediklerini hala sindirememişlerin makam odalarındaki ziyaretlerini yakın tarihten bilirim. Mesela Balıkesirspor için kendine piar yapma derdine düşüp kimlerin ayağına gidip ziyaretlerde bulunduğunuzu da gözlemlemiş insanım. Susuyorsak vardır bir bildiğimiz bugüne kadar. Lakin siz sırf düğününüze gelmedi diyerek öfke kontrolünü yitirmiş halinizle, Balıkesir’imizin değerli bir kurumunun rektörüne de iftiralar atmanıza da seyirci kalamayız. Çünkü biz, sizin gibi servis edilmiş bilgilerle ezberden konuşmaz, tam aksine her şeyi bildiğini zannedip hiçbir şeyden haberi olmadan, ezberden atıp tutanların ezberlerini bozar geçeriz. Yeni Şafak Gazetesinin attığı manşetleri düşünün. İktidar yanlısı gazete manşetleri ile devletin hiçbir kurumu ciddiye alıp reaksiyon bile göstermemiş. Lakin ben sizi hararetlendiren hadiselerin de neler olduğunu iyi biliyorum. Keşke birilerinin İlter Kuş’u kuşatma girişimleri ile size servis edilmiş helvacı kağıtlarını ciddiye almayacak ciddiyette olabilseydiniz.

ÇOK MU SAMİMİSİNİZ..?
245209158_10159602861563774_7825235890483334664_nYavuz Subaşı’nın bir yakınının üniversitede çalışıyor olmasından bahsetmişsiniz. Hadi size az samimi olma fırsatı vereyim. Akıncı fetö davasında hükmü kesinleşmiş olanın büyükşehir belediyesinde hem eşi hem kayınçosu nasıl çalıştırılıyor bir araştırsanıza. Sakın bu noktada yavşaklıkla itham ettiğiniz basın konumuna düşmeyin derim.

Velhasıl Nedim Ağabey; karşında gaz tenekelerinden yok senin. Büyükşehir önünde cep harçlığı için dilenen sinyalci hiç yok. Balıkesir’i bir sidikli ile dizayn ettirmişsiniz sosyal medyada kaç senedir. Gerçekten fetöcü mü arıyorsun? Hakikaten bu konuda Elif gibi dik durabilecekmisin? Kripto fetö algı operasyonlarının dizayn edildiği sidikli cemile hesabının tasmacısını sorgula önce. Mesela kapatılan fetö yurtları kime geçmiş bir araştırsana.

Nedim Ağabey, önce destur çek bir dur bakalım. Balıkesir’de kiralık, satılık türden sözde gazetecilere belki de aşina olduğundan olsa gerek, bir daha basına asla yavşak diye seslenme bence. Her defasında eleştirdiğim Emin Boldan için bile sarf etsen yine karşı çıkarım bu cümlene. Ha ısrar edersen eğer derim ki, delikanlı adam önce çıkar dön gel diyene kelam edecek delikanlılık gösterir. Yok beceremiyorsan eğer kusura bakma, sen kenarda çayırda oyna biraz. Belki bir başka düğünde gelir çeyrek altın takar İlter Kuş. Ne dersin..?

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL