mehmet_ertas_insaat
DEPREM Eğitim Nükleer Fracking

THRESHOLD TEST BAN TREATY (TTBT) nedir?

Türkçesi EŞİK TEST YASAĞI ANLAŞMASI olan TTBT nin tam metni bu resmi sayfalarda okunabilinir: https://www.atomicarchive.com/resources/treaties/ttbt.html https://nuke.fas.org/control/ttbt/intro.htm TTBT 150 KTN gücünü atom bomba patlamalarının üst sınır olarak belirler. Bunlar askeri patlama..

kafkas_reklam yeliz

Türkçesi EŞİK TEST YASAĞI ANLAŞMASI olan TTBT nin tam metni bu resmi sayfalarda okunabilinir:

https://www.atomicarchive.com/resources/treaties/ttbt.html

https://nuke.fas.org/control/ttbt/intro.htm

TTBT 150 KTN gücünü atom bomba patlamalarının üst sınır olarak belirler. Bunlar askeri patlama olarak gürülür ve aynı sını öngörülenen barışçıl patlamalarla eşittir. TTBT görüşmelerinden PNET anlaşmasına varılmıştır. Bu iki anlaşma kardeş olarak görülür. TTBT yeni ve varolan nükleer silahların 150 KTN üstünde denenmesini engeller.

TTBT ilk 1955 de önerilmiş ve iki taraf 1963 ten beri askeri atom testleri yapmamaktadır. Fakat 150 KTN’e kadar olan binlerce atom bombaları kesintisiz olarak gaz ve petrol üretimi için patlatıldığına rağmen bunların üzerine hiçbir haber verilmez. Bu atom patlamaları esnasında çok kapsamlı telemetrik bilgi toplandığıdan, ayrıca test etmeye gerek kalmıyor.

Atom bombalarının gaz ve petrol veya başka bir sivil alanda patlatılması kamufle terimlerle gizlendiğinden toplumda böyle bir kullanım yokmuş gibi bir algı oluşmuş bulunuyor. Bu yüzden neden gaz ve petrol üretimi başlamadan önce güçlü depremlerin, tsunamilerin ve “artçı” depremlerin oluştuğu ve radyoaktif radyasyonun arttığı sorgulanmaz ve bu yapay felaketler “doğal” olarak kabullenir.

Başka soru ve cevaplar için temanın ana sayfasına geri git.


License of Enkidu Gilgamesh – Sharing is Caring!

YUKKON-REKLAM yahya yavuz

YORUMLAR (1)

Sen de yorum yaparak katılım gösterebilirsin  

  1. Şubat 2023 Güney Doğu Anadolu depremi üzerine soru ve cevaplar: Anasayfa – Ezberbozan Medya diyorki:

    […] THRESHOLD TEST BAN TREATY (TTBT) nedir? […]

elit-mantolama

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL